Provident Polska został Finansową Marką Roku 2017

Drukuj

Provident Polska, największa firma pożyczkowa na rynku, po raz trzeci otrzymał tytuł Finansowej Marki Roku. Jury konkursu doceniło firmę za tworzenie wysokich standardów biznesowych i etycznych w relacjach z klientami i pracownikami.

„Gazeta Finansowa” już po raz ósmy przyznała nagrody markom, których działania mają znaczący, pozytywny wpływ na rynek finansowy. Redakcja wyróżniła Providenta za tworzenie wysokich standardów biznesowych i etycznych w relacjach z klientami i pracownikami, opartych na przejrzystości, odpowiedzialności i zaufaniu. Doceniono także zaangażowanie firmy w działania na rzecz społeczności lokalnych.

Pozycja lidera na rodzimym rynku pozabankowym zobowiązuje nas do dbałości o etyczne i profesjonalne relacje zarówno z klientami, pracownikami, jak i współpracownikami firmy. Przejrzystość, odpowiedzialność i zaufanie to filary naszej strategii odpowiedzialnego biznesu - mówi Roman Jamiołkowski, Dyrektor Departamentu Relacji Zewnętrznych i Rzecznik Prasowy Provident Polska. – Priorytety wyznaczają nam dwa obszary – biznesowy i ten związany z wpływem firmy na społeczeństwo. Tytuł Finansowej Marki Roku, który otrzymaliśmy po raz trzeci, utwierdza nas w przekonaniu, że etyka i profesjonalizm to właściwy kierunek naszych działań – dodaje.

Nagroda jest kolejnym wyróżnieniem, jakie Provident Polska otrzymał w tym roku. W połowie lutego firma otrzymała tytuł Top Employer 2017. To prestiżowy certyfikat przyznawany pracodawcom, którzy zapewniają swoim pracownikom atrakcyjne warunki zatrudnienia, partnerskie, a jednocześnie profesjonalne relacje oraz środowisko pracy sprzyjające rozwojowi talentów i kompetencji.

Celem konkursu „Finansowa Marka Roku” jest wyróżnienie firm oferujących najwyższej jakości produkty finansowe. Laureaci mogą poszczycić się szczególnymi osiągnięciami wizerunkowymi w Polsce i na świecie. Są to marki uznane w branży i wśród klientów, kojarzące się z niezawodnością, rzetelnością i lojalnością.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 12 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest David Parkinson.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie.

W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).