Etyka – klucz do sukcesu w biznesie

Drukuj

Podnoszenie świadomości pracowników w zakresie wartości etycznych, którymi kieruje się firma, to jedno z kluczowych zadań, jakie stoją przed każdą odpowiedzialną organizacją. International Personal Finance, właściciel największej firmy pożyczkowej na polskim rynku Provident Polska, już czwarty rok z rzędu organizuje Tydzień Etyczny, który ma na celu promowanie najlepszych praktyk etycznych w biznesie.

IPF to brytyjska firma działająca na rynku finansowym, na którym etyka jest szczególnie ważna. Spółka udziela pożyczek gotówkowych w 11 krajach – w niektórych, jak np. w Polsce, zarówno za pośrednictwem doradców klienta, jak i przez internet, w innych tylko online. Strategicznym celem spółki jest budowa długotrwałych relacji zarówno z klientami, jak i pracownikami. Osiągnięcie go bez stosowania się do takich zasad jak poszanowanie drugiego człowieka, pomaganie mu w trudnych sytuacjach czy jasne, transparentne warunki współpracy jest niemożliwe. Dlatego etyka jest dla firmy tak istotna.

Międzynarodowy Tydzień Etyczny jest ważnym wydarzeniem w kalendarzu naszej firmy, ponieważ przypomina wszystkim naszym pracownikom, że w podejmowaniu biznesowych decyzji powinni zawsze kierować się przede wszystkim etyką. Wierzymy, że prowadzenie działalności w odpowiedzialny i transparentny sposób oraz zachowywanie wysokich standardów etycznych wyróżnia naszą firmę i zapewnia jej możliwość budowania silnego i zrównoważonego biznesu – mówi Gerard Ryan, CEO International Personal Finance.

Odpowiedzialny biznes

Doskonałym przykładem tego, że tylko działając etycznie, można osiągnąć długoterminowy sukces, jest należący do IPF Provident Polska. Firma obchodzi w tym roku 20-lecie działalności i może poszczycić się pozycją niekwestionowanego lidera na polskim rynku firm udzielających pożyczek pozabankowych. Co roku z jej usług korzysta ok. 700 tysięcy klientów.

Pracownicy i doradcy klienta związani z Providentem regularnie są szkoleni z zakresu odpowiedzialnego i etycznego działania w biznesie. Odnosi się to zarówno do relacji z klientami czy partnerami biznesowymi, jak i procedur wewnątrz firmy.

- Model biznesowy Providenta opiera się na zasadzie odpowiedzialnego pożyczania. Od doradców wymagamy w pierwszej kolejności uczciwości i rzetelności, a dopiero później skuteczności. Budując długoterminową strategię rozwoju firmy, najważniejsza jest dla nas reputacja - podkreśla Agnieszka Kłos, członek zarządu i dyrektor sprzedaży w Provident Polska.

W tym roku Tydzień Etyki w Grupie IPF potrwa od 4 do 8 września. Pierwszego dnia pracownicy z 11 krajów, w których działa spółka, wzięli udział w webcaście z prezesem Gerardem Ryanem, w trakcie którego odpowiedział on na pytania związane z wartościami firmy oraz dylematami etycznymi, które mogą najczęściej wystąpić podczas pracy w firmie. W kolejnych dniach zostaną zorganizowane liczne konkursy dla pracowników promujące zachowania etyczne w biznesie. Będą oni mogli także zapoznać się z artykułami i filmikami promującymi wartości firmy oraz wezmą udział w szkoleniu e-learningowym z zakresu etyki. W każdym kraju zostaną wyłonieni Bohaterowie Etyki, czyli pracownicy, którzy swoimi postawami dają innym dobry przykład.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest David Parkinson.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie.

W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik ds. Komunikacji
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39