Agnieszka Kłos nowym prezesem Provident Polska

Drukuj

Agnieszka Kłos została mianowana na stanowisko prezesa zarządu Provident Polska, największej ze spółek-córek brytyjskiej grupy International Personal Finance. Stanowisko obejmie 1 stycznia 2018 r.

Agnieszka Kłos posiada wieloletnie doświadczenie menedżerskie w sektorze finansowym. Pracę w Provident Polska rozpoczęła w 2007 roku. Przez 7 lat była odpowiedzialna za zarządzanie działem finansów. Po objęciu stanowiska dyrektora ds. rozwoju biznesu w jej kompetencjach było poszukiwanie możliwości w obszarze przejęć, budowanie partnerstwa i sojuszy strategicznych, rozwijanie kanału brokerskiego oraz za realizacja benefitów strategicznych. Od 2016 roku pełniła funkcję członka zarządu, odpowiedzialnego za pion sprzedaży. Wcześniej doświadczenie zawodowe zdobyła m.in. w Ernst & Young Audit Sp. z o.o. oraz Greig Middleton, zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada kompetencje biegłego rewidenta i FCCA.

Bardzo się cieszę, że będę mogła wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe i kontynuować wspieranie rozwoju Provident Polska. To dla mnie wielkie wyzwanie i odpowiedzialność – powiedziała Agnieszka Kłos.

Do zarządu Provident Polska dołącza również Tomasz Skiba, obejmując funkcję członka zarządu odpowiedzialnego za pion sprzedaży. Tomasz Skiba związany jest z Providentem od 16 lat, w trakcie których pełnił kluczowe role związane ze wspieraniem pionu sprzedaży i obsługi klientów.

Na stanowisku prezesa zarządu Provident Polska Agnieszka Kłos zastąpi Davida Parkinsona, który obejmuje stanowisko Dyrektora Zarządzającego Regionu Europy Północnej (Polska i Czechy).

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A. jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF). Firma jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: Pożyczkę konsumencką (w różnych wariantach: pożyczkę online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną i pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie.

W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

Kontakt dla mediów

Roman Jamiołkowski
Roman Jamiołkowski
Rzecznik Prasowy, Dyrektor Departamentu Relacji Zewnętrznych
roman.jamiolkowski@provident.pl
Provident Polska