Provident wspiera małych pacjentów

Drukuj

Trwająca od blisko roku współpraca lidera rynku pożyczkowego, firmy Provident Polska z Fundacją Zaczytani.org zaowocowała do tej pory zebraniem blisko 12 tysięcy książek, otwarciem 15 bibliotek przyszpitalnych, a także przeszkoleniem 70 wolontariuszy – pracowników firmy z zakresu bajkoterapii. Dzięki wsparciu Providenta ok. 120 tys. małych pacjentów mogło choć na chwilę zapomnieć o chorobie.

Z okazji 20-lecia działalności Providenta na polskim rynku firma postanowiła zorganizować zbiórkę książek dla szpitali na terenie całej Polski. Chce w ten sposób przyczyniać się do promocji czytelnictwa, a także pomóc pacjentom choć na chwilę znaleźć odskocznię od szpitalnej codzienności.

– Nasza współpraca z Fundacją Zaczytani.org wzbudziła bardzo dużo pozytywnych emocji wśród naszych pracowników, doradców, klientów, a także współpracujących z nami firm. Gdy zorganizowaliśmy wielką zbiórkę książek, stawialiśmy sobie za cel zgromadzić 6 tysięcy wolumenów. A udało się niemal podwoić tę liczbę – opowiada Agnieszka Krajnik, koordynator ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Jesteśmy firmą, która stara się aktywnie wspierać różnego rodzaju akcje przyczyniające się do poprawy jakości życia lokalnych społeczności. Dzięki współpracy z Fundacją Zaczytani.org mamy pewność, że pomoc trafia we właściwe miejsca – dodaje.

Razem można więcej

Dzięki zaangażowaniu Providenta udało się w ostatnich miesiącach uruchomić 15 bibliotek przyszpitalnych, m.in. w Gdańsku, Katowicach, Wrocławiu, Słupsku, Elblągu, Mławie, Rzeszowie oraz w Warszawie. W najbliższym czasie powstanie pięć kolejnych, m.in. w Nowym Sączu, Kaliszu i Wałbrzychu. Dwadzieścia to nieprzypadkowa liczba, gdyż Provident w tym roku obchodził 20-lecie działalności w Polsce.

W działania na rzecz wspierania małych pacjentów w trudnych chwilach pobytu w szpitalu włączyło się wielu pracowników firmy, w tym członkowie zarządu, którzy z okazji mikołajek 6 grudnia odwiedzili dzieci przebywające na oddziałach szpitala pediatrycznego w Warszawie, wręczyli im prezenty oraz czytali książki.

Wspólnie stworzony model współpracy jest dla nas wzorem działań z biznesem. Cieszy mnie kompleksowość oraz długotrwałość zapoczątkowanych razem działań. Obok przekazanych środków, wolontariusze z firmy Provident realnie zaangażowali się w działania fundacji, oddając książki, szkoląc się z bajkoterapii, biorąc udział w otwarciach bibliotek oraz przebywając z pacjentami w szpitalach podczas bajkoterapii – mówi Agnieszka Pawlak, prezes zarządu Fundacji Zaczytani.org.

To początek pięknej współpracy

Pracownicy Providenta zebrali ponad blisko 12 tysięcy książek. Dzieci mogą zabierać lektury  do domu, a ciągłość działania bibliotek została zabezpieczona. Przez rok łącznie wesprzemy 120 tysięcy małych pacjentów. Aż 70 pracowników firmy Provident wzięło udział w szkoleniach i jest już specjalistami z bajkoterapii. W kilkunastu lokalizacjach stworzyliśmy podstawy struktury wolontariatu  bajkoterapeutycznego. Dzięki temu Zaczytani.org mogą zaprosić mieszkańców siedmiu miast  do programu bajkoterapeutycznego i włączenia się w wolontariat. Dziś  wolontariusze firmy Provident są częścią zespołu Zaczytani.org, wspólnie realizujemy zaczytaną misję – dodaje Agnieszka Pawlak.

Agnieszka Krajnik z Providenta potwierdza, że współpraca z Fundacją jest niezwykle udana i zapowiada kontynuację wspólnych działań w przyszłym roku.

 

Fundacja Zaczytani.org wspiera dzieci, młodzież oraz dorosłych przebywających w szpitalach oraz promuje czytelnictwo, by odmienić codzienność w polskich placówkach służby zdrowia. Od 2013 roku uruchomiła już 600 bibliotek przyszpitalnych, organizuje też bajkoterapię na oddziałach dziecięcych.

Provident Polska to największa instytucja udzielająca pożyczek pozabankowych w Polsce. Należy do międzynarodowej grupy International Personal Finance. Filarami jej działalności są etyka i zrównoważony rozwój. Firma od 12 lat prowadzi program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Aby wspierać pracowników angażujących się w pomaganie, firma zaoferowała im w tym roku możliwość wzięcia dodatkowego dnia płatnego urlopu na wolontariat.

Kontakt dla mediów

Agnieszka Krajnik
Agnieszka Krajnik
Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
agnieszka.krajnik@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 455 47 61