Provident wydłuża spłatę do 36 miesięcy

Drukuj

Klienci zaciągający pożyczkę online na provident.pl mają już możliwość jej spłaty nawet w 36 ratach. Dzięki temu mogą zrealizować większe plany angażujące wyższe kwoty, a jednocześnie uzyskać niższą ratę miesięczną.

Provident, lider na rynku instytucji pożyczkowych wystartował z nową ofertą produktową, wydłużającą do 36 miesięcy maksymalny okres, na jaki można zaciągnąć pożyczkę online. Do tej pory okres ten wynosił 24 miesiące.

Zauważyliśmy, że nasi klienci coraz częściej realizują dzięki naszemu wsparciu bardziej aspiracyjne plany, które wymagają większych środków. Wydłużając maksymalny okres spłaty pożyczki, wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, bowiem dzięki temu mogą pozwolić sobie na wyższe wydatki bez nadwyrężania domowego budżetu. Miesięczna rata przy dłuższym okresie spłaty pozostaje niska – mówi Katarzyna Szerling, dyrektor ds. marketingu i członek zarządu Provident Polska. – Dla wielu naszych klientów spłacanie pożyczki rozłożonej na dłuższy okres jest wygodniejsze, łatwiej im wówczas zgromadzić potrzebne środki – dodaje.

Możliwość zaciągnięcia pożyczki na 36 miesięcy dostępna jest tylko w kanale online i dotyczy kwot od 2000 zł do 15 000 zł. Mogą z niej skorzystać wszyscy klienci, którzy przejdą pozytywnie badanie oceny zdolności kredytowej.

Provident jest największą instytucją pożyczkową, działającą na rynku polskim od ponad 20 lat. Firma specjalizuje się w udzielaniu pożyczek z obsługą domową za pośrednictwem doradców, ale równolegle od ponad dwóch lat rozwija także sprzedaż przez internet.

Nowa oferta produktowa będzie wspierana kampanią reklamową w stacjach telewizyjnych i internecie, która ruszy 7 lutego. Za przygotowanie kampanii odpowiada agencja Isobar, należąca do grupy Dentsu Aegis Network Polska. Media zostały zakupione przez dom mediowy OMD. 

 

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013-2018).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39

Załączniki komunikatu