5,5 km pomocy dla Fundacji Gajusz

Drukuj

Już 7 kwietnia w Łodzi odbędzie się Provident Run. Biegacze amatorzy, w tym pracownicy Providenta, wezmą udział w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci. W Provident Run pobiegną także znani sportowcy i topowi biegacze z rejonu łódzkiego m.in. Iwona Guzowska, Piotr Kędzia i Dominika Stelmach. Za każdego uczestnika Provident przekaże darowiznę na konto Fundacji Gajusz.

 

Pierwsze Mistrzostwa Biegowe Provident Run odbędą się w Lesie Łagiewnickim na dystansie 5,5 km. Dla wielbicieli nordic walking została stworzona sekcja chodząca. Przed biegiem głównym, który rusza o godz. 13.00, dzieci pracowników Providenta wraz z wychowankami Świetlicy Środowiskowej OO. Franciszkanów z Łodzi wystartują w biegu Super Bohaterów. Dzieci pobiegną w strojach  postaci z bajek i komiksów.

Provident działa na polskim rynku już od ponad 20 lat. W tym czasie nie tylko wspierał swoich klientów w realizacji ich planów, ale także pomagał lokalnym społecznościom m.in. dzięki programowi wolontariatu pracowniczego, który funkcjonuje w firmie od ponad 12 lat. W naszym zespole liczącym obecnie prawie 2000 pracowników i 5500 doradców klienta jest ok. 400 wolontariuszy. To dzięki inicjatywie i zaangażowaniu naszych pracowników już w kwietniu zostanie zorganizowany w Łodzi bieg Provident Run, którego celem będzie zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Gajusz - mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. – Wśród nas jest wielu entuzjastów biegania, ale są też osoby, które w zorganizowanym biegu wystartują po raz pierwszy. Jestem dumna z tego, że możemy połączyć siły i wykorzystać naszą energię, by wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.

Fundacja Gajusz prowadzi w Łodzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci oraz Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla opuszczonych niemowląt. Codziennie otacza opieką ok. 200 najmłodszych podopiecznych. W Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej uczy i wychowuje studentów.

Od 15 lat pomagamy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. Staramy się zapewniać im fachową pomoc i wspierać w najtrudniejszych momentach. Współpracujemy niemal z setką specjalistów z dziedziny medycyny i psychologii. Aby móc realizować wszystkie nasze inicjatywy, nieustannie potrzebujemy wsparcia finansowego – mówi Tisa Żawrocka – Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że są ludzie, którzy poświęcając swój wolny czas, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.

 

Podstawowe informacje o Provident Polska SA

Provident Polska S.A jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 12 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma pięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (2013, 2014, 2015, 2016, 2017).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39
Maja Żuchowska
Maja Żuchowska
Specjalista ds. e-PR
maja.zuchowska@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 464 90 51