Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
Nagrody i wyróżnienia
23 mar 2018, 08:45

Provident z wyróżnieniem Etyczna Firma 2017

Lider polskiego rynku pożyczkowego, firma Provident Polska znalazła się w wąskim gronie laureatów prestiżowego wyróżnienia Etyczna Firma przyznawanego przez „Puls Biznesu”. Wysokie standardy Providenta w dziedzinie etyki zostały docenione już po raz trzeci.

 

Etyka jest wpisana w DNA naszej firmy, jest filarem naszych działań już od ponad 20 lat. Bardzo się cieszę, że otrzymujemy kolejne wyróżnienie właśnie w tej dziedzinie – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. – Nasz sukces nie byłby możliwy, gdybyśmy nie traktowali naszych klientów, pracowników, współpracowników w sposób odpowiedzialny, przejrzysty i z szacunkiem. Nagroda ta utwierdza nas w przekonaniu, że warto to robić i że standardy, jakie wyznaczamy na rynku, są najwyższej jakości – podkreśla prezes.

Jednym z filarów działalności biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Firma przywiązują dużą wagę do rzetelnego informowania swoich klientów o ofercie i zasadach współpracy. Ostatnio uzyskała certyfikat „Reklamuję etycznie” przyznawany przez Radę Reklamy. Provident od wielu lat wspiera także społeczności lokalne dzięki programom CSR, m.in. programowi wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Od ubiegłego roku pracownicy Providenta, angażujący się w wolontariat, mogą liczyć na dodatkowy dzień płatnego urlopu.

Konkurs „Etyczna Firma” to inicjatywa dziennika biznesowego „Puls Biznesu”. Ma ona na celu wyróżnienie przedsiębiorstw działających w Polsce, które w sposób najbardziej kompleksowy oraz systemowy prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i system wartości. Konkurs został zorganizowany po raz czwarty, zaś Provident otrzymał nagrodę w raz trzeci.

Do tegorocznej edycji konkursu „Etyczna Firma” w kategorii dużych firm zgłosiło się ponad 200 podmiotów. Nagroda trafiła tylko do 13 z nich. Poza Providentem nagrodzeni zostali: PZU, CMC Markets, Saint-Gobain, ING Bank Śląski, BZ WBK, Kruk SA, Schenker, PKO BP, Nationale Nederlanden, Kampania Piwowarska, AbbVie Polska oraz Pramerica Polska.

Podmioty starające się o tytuł Etycznej Firmy musiały poddać szczegółowej ocenie strukturę programu zarządzania etyką w firmie, odpowiedzialność pracowników w ramach programu zarządzania etyką, nadzór najwyższej kadry kierowniczej nad programem, system zgłaszania nieprawidłowości i weryfikacji zgłoszeń, szkolenia i komunikację, ład korporacyjny, a także zarządzanie ryzykiem nadużyć. W dwuetapowej kwalifikacji firmy najpierw dokonywały samooceny, a następnie odpowiedzi udzielone w ankiecie przez uczestników konkursu zostały przeanalizowane przez partnera merytorycznego PwC.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Małgorzata Domaszewicz

Małgorzata Domaszewicz

Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu