Provident z wyróżnieniem Etyczna Firma 2017

Drukuj

Lider polskiego rynku pożyczkowego, firma Provident Polska znalazła się w wąskim gronie laureatów prestiżowego wyróżnienia Etyczna Firma przyznawanego przez „Puls Biznesu”. Wysokie standardy Providenta w dziedzinie etyki zostały docenione już po raz trzeci.

 

Etyka jest wpisana w DNA naszej firmy, jest filarem naszych działań już od ponad 20 lat. Bardzo się cieszę, że otrzymujemy kolejne wyróżnienie właśnie w tej dziedzinie – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. – Nasz sukces nie byłby możliwy, gdybyśmy nie traktowali naszych klientów, pracowników, współpracowników w sposób odpowiedzialny, przejrzysty i z szacunkiem. Nagroda ta utwierdza nas w przekonaniu, że warto to robić i że standardy, jakie wyznaczamy na rynku, są najwyższej jakości – podkreśla prezes.

Jednym z filarów działalności biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Firma przywiązują dużą wagę do rzetelnego informowania swoich klientów o ofercie i zasadach współpracy. Ostatnio uzyskała certyfikat „Reklamuję etycznie” przyznawany przez Radę Reklamy. Provident od wielu lat wspiera także społeczności lokalne dzięki programom CSR, m.in. programowi wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”. Od ubiegłego roku pracownicy Providenta, angażujący się w wolontariat, mogą liczyć na dodatkowy dzień płatnego urlopu.

Konkurs „Etyczna Firma” to inicjatywa dziennika biznesowego „Puls Biznesu”. Ma ona na celu wyróżnienie przedsiębiorstw działających w Polsce, które w sposób najbardziej kompleksowy oraz systemowy prowadzą działania na rzecz budowy i wzmacniania kultury organizacyjnej opartej o etykę i system wartości. Konkurs został zorganizowany po raz czwarty, zaś Provident otrzymał nagrodę w raz trzeci.

Do tegorocznej edycji konkursu „Etyczna Firma” w kategorii dużych firm zgłosiło się ponad 200 podmiotów. Nagroda trafiła tylko do 13 z nich. Poza Providentem nagrodzeni zostali: PZU, CMC Markets, Saint-Gobain, ING Bank Śląski, BZ WBK, Kruk SA, Schenker, PKO BP, Nationale Nederlanden, Kampania Piwowarska, AbbVie Polska oraz Pramerica Polska.

Podmioty starające się o tytuł Etycznej Firmy musiały poddać szczegółowej ocenie strukturę programu zarządzania etyką w firmie, odpowiedzialność pracowników w ramach programu zarządzania etyką, nadzór najwyższej kadry kierowniczej nad programem, system zgłaszania nieprawidłowości i weryfikacji zgłoszeń, szkolenia i komunikację, ład korporacyjny, a także zarządzanie ryzykiem nadużyć. W dwuetapowej kwalifikacji firmy najpierw dokonywały samooceny, a następnie odpowiedzi udzielone w ankiecie przez uczestników konkursu zostały przeanalizowane przez partnera merytorycznego PwC.

Podstawowe informacje o Provident Polska SA

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem Zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015 i 2016 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39
Małgorzata Domaszewicz
Małgorzata Domaszewicz
Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu
malgorzata.domaszewicz@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 455 49 28