Provident Polska razem z Fundacją Zaczytani na Targach CSR

Drukuj

Provident Polska już po raz szósty weźmie udział w największym wydarzeniu poświęconemu CSR w Polsce. W tym roku firma podzieli się z odwiedzającymi swoim doświadczeniem ze współpracy z Fundacją Zaczytani oraz zaprosi ich do udziału w warsztatach z bajkoterapii. Provident to lider polskiego rynku pożyczkowego i jednocześnie jedyna firma z branży uczestnicząca w Targach CSR.

Targi CSR w Warszawie to największe wydarzenie poświęcone społecznej odpowiedzialności biznesu i zrównoważonemu rozwojowi, stanowiące okazję do wymiany doświadczeń pomiędzy różnymi firmami, instytucjami i organizacjami. Jego organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest współpraca biznesu z jego otoczeniem.

Filarem naszego biznesu jest etyka oraz odpowiedzialne podejście do otoczenia. Dbamy o transparentność naszych relacji, wyznaczamy wysokie standardy, kierując się w naszej działalności zasadami odpowiedzialnego pożyczania. W 2014 roku jako pierwsza firma z branży pożyczkowej zaprezentowaliśmy raport CSR, zaś w tym roku powstanie już jego trzecia edycja. Przywiązujemy także dużą wagę do wspierania lokalnych społeczności. Dlatego z pewnością nie mogło nas zabraknąć na Targach CSR – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Mamy wieloletnie doświadczenie w obszarze współpracy biznesu z otoczeniem. Już od ponad 12 lat działa nasz program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”, w którym co roku uczestniczy ok. 400 firmowych wolontariuszy. W ubiegłym roku dołączyliśmy do wąskiego grona firm, które dają swoim pracownikom dodatkowy dzień płatnego urlopu na wolontariat – dodaje.

Również od ubiegłego roku Provident współpracuje z Fundacją Zaczytani, która otwiera biblioteki w szpitalach w całej Polsce oraz organizuje bajkoterapię na oddziałach dziecięcych. Do pierwszego spotkania przedstawicieli firmy i fundacji doszło właśnie podczas Targów CSR. W ciągu minionego roku Provident zorganizował wielką zbiórkę książek, w której udało mu się zgromadzić ponad 13 tysięcy woluminów. Uruchomił również przy współpracy z fundacją 20 bibliotek przyszpitalnych z okazji 20-lecia działalności na polskim rynku. Wolontariusze Providenta od wielu miesięcy co tydzień odwiedzają małych pacjentów w szpitalach, czytają im bajki i spędzają z nimi czas. A pod koniec kwietnia ruszy w Providencie kolejna wielka zbiórka książek, które zostaną przekazane szpitalom.

Dla Zaczytanych Targi CSR to wyjątkowe wydarzenie. Wielu wystawców to nasi partnerzy. Dwa lata temu właśnie na targach poznaliśmy firmę Provident. Dziś wspólnie realizujemy zaczytaną misję. Stworzony model współpracy jest dla nas wzorem działań z biznesem. Obok przekazanych środków wolontariusze z firmy Provident realnie zaangażowali się w działania fundacji, między innymi oddając książki, szkoląc się z bajkoterapii, biorąc udział w otwarciach bibliotek oraz przebywając z pacjentami w szpitalach podczas bajkoterapii – mówi Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani. – Cieszę się ogromnie, że mogę zaprosić  wszystkich odwiedzających na mini warsztaty bajkoterapeutyczne. Zachęcam do poznania wspaniałego narzędzia edukacyjnego, które buduje więź i wspólne zrozumienie, zaspokaja potrzeby emocjonalne, wspiera rozwój psychiczny dziecka i wzmacnia jego poczucie wartości, a co najważniejsze pomaga w rozwiązywaniu problemów – dodaje.

Przedstawicieli Provident Polska, a także Fundacji Zaczytani będzie można spotkać podczas Targów CSR na stanowisku nr 71 (przy strefie dla dzieci i sali konferencyjnej) na Stadionie PGE Narodowym już 12 kwietnia (czwartek). Dla odwiedzających przygotowany został krótki warsztat z bajkoterapii. Warto także zajrzeć na facebookowy profil „Tak! Pomagam” poświęcony działalności społecznej i wolontariackiej Providenta. Z okazji Targów CSR firma przygotowała konkurs z nagrodami.

Podstawowe informacje o Provident Polska SA

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015, 2016 i 2018 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39
Magda Maślana
Magda Maślana
Ekspert ds. PR
magda.maslana@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 358 45 18