Provident nagrodzony Złotym Listkiem CSR POLITYKI

Drukuj

Lider rynku pożyczkowego w Polsce, firma Provident już po raz czwarty znalazła się w zestawieniu najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Podczas wczorajszej gali Provident został uhonorowany Złotym Listkiem CSR.

„Polityka” już po raz siódmy wyróżniła firmy odpowiedzialne społecznie, przyznając Złote, Srebrne oraz Białe Listki CSR. Najwyższe odznaczenie, czyli Złoty Listek CSR powędrował m.in. do firmy Provident Polska, działającej od 21 lat na rynku pożyczek gotówkowych. Firma otrzymała wyróżnienie już po raz czwarty. Oprócz Providenta Złoty Listek w tym roku dostało tylko osiem firm.

Cieszymy się, że już kolejny rok z rzędu możemy odebrać tę prestiżową nagrodę. Jest ona dla nas potwierdzeniem tego, że nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu mają rzeczywiście kompleksowy, wielokierunkowy charakter i odpowiadają najwyższym standardom – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Już od wielu lat naszym celem jest zrównoważony rozwój, który realizujemy m.in. poprzez odpowiedzialne pożyczanie, transparentną komunikację z naszymi klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi, a także wolontariat pracowniczy i działalność społeczną. CSR jest dla firmy niezwykle istotny, czego potwierdzeniem są kolejne realizowane projekty np. Provident Run na rzecz Fundacji Gajusz czy współpraca z Fundacją Zaczytani – dodaje.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 115 firm, ale tylko 9 organizacji otrzymało Złoty Listek CSR. Partnerem merytorycznym zestawienia jest firma doradcza Deloitte. Eksperci oceniali przedsiębiorstwa m.in. pod kątem realizacji norm w strategicznych obszarach biznesowych i w relacjach z interesariuszami. Sprawdzali także, na ile w swojej działalności firmy stosują najlepsze lokalne i globalne praktyki oraz międzynarodowe standardy. Dodatkowo ankieta została uzupełniona w tym roku o pytania dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju wynikające z Agendy 2030 przyjętej przez ONZ wraz z prośbą o podanie przykładów dobrych praktyk w tym obszarze.

Podstawowe informacje o Provident Polska SA

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015, 2016 i 2018 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39
Magda Maślana
Magda Maślana
Ekspert ds. PR
magda.maslana@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 358 45 18