Provident Polska nagrodzony podczas Gali Zaczytani.org

Drukuj

W czwartek w budynku Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie, odbyła się Gala Zaczytani.org, podczas której wyróżnieni zostali wolontariusze, przedstawiciele biznesu oraz mediów, zaangażowani w działania Fundacji. Wśród nagrodzonych, aż w trzech kategoriach, znalazł się Provident Polska, który aktywnie wspiera bajkoterapię w polskich szpitalach.

 

Fundacja Zaczytani.org to inicjatywa mająca na celu promocję czytelnictwa oraz edukację społeczną. W swoich działaniach łączy środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe, tworząc efektywne projekty rozwoju społecznego. Wspierają małych pacjentów, otwierając biblioteki w szpitalach w całej Polsce oraz organizując bajkoterapię na oddziałach dziecięcych. Provident Polska podjął współpracę z Fundacją Zaczytani.org z okazji 20-lecia działalności na polskim rynku.

W działania Fundacji bardzo aktywnie włączyli się pracownicy, doradcy klienta i zarząd Providenta. W ramach akcji przeszkolono 70 firmowych wolontariuszy, którzy co tydzień prowadzą zajęcia z bajkoterapii dla dzieci przebywających w szpitalach. Jedną z najaktywniejszych wolontariuszek okazała się Katarzyna Czarkowska z Providenta, która została laureatką w kategorii „Zaczytany Wolontariusz”. Podziękowania za zaangażowanie pracowników i doradców klienta otrzymał również Provident. Firma została nagrodzona w kategorii „Zaczytany biznes”. Obok takich firm jak  KPMG, PKP S.A. oraz  EMPIK.

Projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta” miał na celu promocję czytelnictwa oraz zaangażowanie pracowników i doradców klienta w dodatkowe działania wolontariackie. Efektem programu jest zebranie blisko 17 000 książek i na otwarcie 20 bibliotek szpitalnych – mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, która odebrała nagrodę przyznaną Providentowi. - Nagroda dla firmy i dla pracowników zaangażowanych w bajkoterapię to docenienie całego zespołu i wszystkich osób, które uczestniczyły w zbiórce książek. Nie kończymy na tym naszego wsparcia - Provident Polska chętnie włączył się w kolejne działania, które pozwalają realizować program bajkoterapii w szpitalach na szerszą skalę – dodała.

Kolejne statuetki przyznawane były „Twórcom Zaczytanej Akademii”. Laureatką jednej z nagród w tej kategorii została Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.

Wspólnie stworzyliśmy Zaczytaną  Akademię, dzięki której program bajkoterapii jest realizowany w całej Polsce. W ramach Akademii zostali przeszkoleni koordynatorzy bajkoterapii, którzy kierują pracą wolontariuszy w szpitalach w  siedmiu dużych miastach - podkreśla Agnieszka Krajnik.

Podczas Gali wręczono także „Zaczytane Medale”, które otrzymali Ambasadorzy i koordynatorzy bajkoterapii m.in. aktorki Monika Mrozowska i Joanna Jabłczyńska, muzyk Wojtek Mazolewski, promotor zdrowego żywienia Grzegorz Łapanowski oraz malarka Laura La Wasilewska. Wyróżniono także przedstawicieli mediów – Annę Zaporską z TVP oraz Esmę Niesiołowską z Polskiego Radia zostały „Zaczytanymi Dziennikarzami”, a Polskie Radio otrzymało nagrodę w kategorii „Zaczytane Media”.

Podstawowe informacje o Provident Polska SA

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015, 2016 i 2018 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).