67 tys. odbiorców pomocy w 24. edycji „Tak! Pomagam!”

Drukuj

W  24. edycji „Tak! Pomagam” z pomocy wolontariuszy skorzysta ponad 67 tys. beneficjentów. Wolontariusze zrealizują 31 projektów w różnych częściach Polski.

„Tak! Pomagam” to prowadzony od 2006 roku program wolontariatu pracowniczego Providenta, w którym wolontariusze – pracownicy i doradcy klienta, zgłaszają projekty wsparcia wybranych przez siebie organizacji. Na zrealizowanie projektów ze wszystkich przeprowadzonych do tej pory 23 edycji programu „Tak! Pomagam” Provident przeznaczył już blisko 2 mln złotych.

Do obecnej 24. edycji programu zgłoszono 66 projektów, z których 31 otrzyma granty. Projekty oceniała Rada Programowa składająca się z wybranych wolontariuszy Provident Polska, reprezentantów Centrum Wolontariatu i przedstawicieli środowiska organizacji pozarządowych.

- Braliśmy pod uwagę zaangażowanie pracowników i doradców, poświęcony przez nich czas, wkład pracy, liczbę osób biorących udział w projekcie oraz szanse na jego kontynuację w przyszłości. Jeden z projektów – czyszczenie terenu wokół rzeki i jej zarybienie – obejmie aż 60 000 beneficjentów! – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.  - Do tej edycji wolontariusze zgłosili bardzo dużą liczbę pomysłów. Ogromne zainteresowanie wolontariatem to także efekt przyznanego przez zarząd dnia wolnego na działania wolontariackie  – dodaje Agnieszka Krajnik.

W 24. edycji w projektach wolontariackich weźmie udział ponad 350 wolontariuszy, którzy przepracują blisko 900 godzin i swoimi działaniami wesprą 67 679 beneficjentów.

12 lat wolontariatu w Providencie

Projekty zgłaszane do „Tak! Pomagam” mają społeczny charakter i skupiają się wokół pomocy najbardziej potrzebującym: m.in. podopiecznym domów dziecka, przedszkolom, szkołom i klubom seniora, schroniskom dla zwierząt czy organizacjom wspierającym ochronę środowiska naturalnego. Pracownicy firmy, doradcy klienta, ich rodziny oraz sympatycy wolontariatu organizują wycieczki oraz warsztaty dla dzieci i młodzieży, tworzą lub remontują sale rekreacyjno-sportowe, aktywizują seniorów, zaopatrują schroniska dla zwierząt w karmę i rzeczy niezbędne dla ich funkcjonowania.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos. Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów, i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką (online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą), pożyczkę konsolidacyjną, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest responsible lending, czyli odpowiedzialne pożyczanie. W 2014 roku Provident zaprezentował pierwszy raport społeczny na rynku pożyczkowym, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2012-2013 oraz przedstawił strategię działań na kolejne lata. W 2015, 2016 i 2018 roku Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku Provident, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Agnieszka Krajnik
Agnieszka Krajnik
Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
agnieszka.krajnik@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 455 47 61
Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39