Provident sfinansuje projekty wolontariuszy programu „Tak! Pomagam”

Drukuj

W 25. edycji programu „Tak! Pomagam” wolontariusze przepracują 1083 godziny i pomogą 2311 beneficjentom! Rada Programowa wybrała właśnie 30 najlepszych projektów wolontariackich, które otrzymają wsparcie finansowe od firmy Provident.

Podobnie jak poprzednie, tegoroczna odsłona programu „Tak! Pomagam” cieszyła się dużym zainteresowaniem pracowników i doradców klienta Providenta. Zgłoszonych zostało 45 projektów, których celem jest działanie na rzecz lokalnych społeczności. Rada Programowa wybrała 30 najciekawszych przedsięwzięć, których autorzy otrzymają od firmy granty na ich realizację.

W sumie w ramach tej edycji wolontariusze przepracują 1083 godziny i pomogą ponad 2300 beneficjentom – dzieciom, osobom niepełnosprawnym i starszym. Wyremontują i uporządkują place zabaw i tereny zielone oraz zorganizują zajęcia pozalekcyjne, spotkania świąteczne i Mikołajki. Nie zabraknie także inicjatyw kulturalnych, jak wyjścia do teatru, kina i galerii sztuki. Pomoc dotrze do Warsztatów Terapii Zajęciowej, domów dziecka, przedszkoli, szkół i świetlic środowiskowych, a także schronisk dla psów i kotów oraz towarzystw zajmujących się bezdomnymi i chorymi zwierzętami.

- Zadanie było trudne – z wielu świetnych wniosków wybrać te najlepsze. Ta edycja programu obfitowała we wnioski bardzo dobrze przygotowane, szczegółowo opisane, ale przede wszystkim dotyczące ważnych spraw. Składano projekty na pomoc osobom środowiskom wykluczonym, bardzo potrzebującym wsparcie i integracji społecznej – najwięcej dotyczyło organizacji pomagającym dzieciom chorym lub ubogim – mówi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Kierownik Centrum Wolontariatu w Warszawie. -To, co warte podkreślenia, to planowany we wnioskach duży wkład pracy wolontariackiej, świadczący o znajomości miejsc i zaangażowaniu osobistym. Udział w Kapitule skończyłam z poczuciem, że jest spora grupa osób chcących pomagać i nie bojących się osobistego zaangażowania dla dobra innych – dodaje Agnieszka Lissowska-Lewkowicz.

Działamy na rzecz lokalnych społeczności

Wśród tegorocznych wniosków 10 zostało przygotowanych przez debiutujących wolontariuszy, a dwa projekty zgłoszone są przez osoby, które wracają do „Tak! Pomagam” po dłuższej nieobecności.

Nasi pracownicy i doradcy od lat angażują się w działania wolontariackie. Doskonale znają lokalne potrzeby dlatego przygotowane przez nich wnioski zawierają wszystkie niezbędne informacje: opis projektu, wraz z liczbą godzin potrzebną na jego realizację, a także dokładnie wyliczony budżet. W każdej edycji Tak! Pomagam bierze udział ponad 300 wolontariuszy. Od 2017 r. zachętą do udziału w programie jest także płatny dzień wolny przeznaczony na wolontariat – mówi Agnieszka Krajnik, koordynator programu Tak! Pomagam.

Spotkanie Rady Programowej odbyło się w Centrum Wolontariatu, które patronuje „Tak! Pomagam”. W obradach uczestniczyła: Agnieszka Lissowska-Lewkowicz – Kierownik Centrum Wolontariatu w Warszawie, Agnieszka Krajnik – Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska, wolontariuszki: Iwona Droździewicz-Szycik, Milena Jagoda i Edyta Zając oraz przedstawiciele środowisk organizacji pozarządowych.

To już 25. edycja programu wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”, w ramach którego pracownicy i doradcy Providenta wprowadzają w życie własne inicjatywy na rzecz społeczności lokalnych. Na realizację najlepszych pomysłów, wyłonionych przez Radę Programową w ramach konkursu, firma przyznaje granty finansowe.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Agnieszka Krajnik
Agnieszka Krajnik
Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
agnieszka.krajnik@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 455 47 61
Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39