Provident Polska nagrodzony Złotym Laurem „Super Biznesu”

Drukuj

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Inicjatywa Społeczna otrzymał projekt „20 bibliotek na 20 lat Providenta”, który został zrealizowany we współpracy z Fundacją Zaczytani.org. Uroczyste wręczenie statuetek odbyło się 15 października 2018 roku w Warszawie. Nagrodę odebrała Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, dyrektor ds. Corporate Affairs.

Kapituła plebiscytu Złoty Laur „Super Biznesu” wyróżnia firmy działające z korzyścią dla polskiej gospodarki, uwzględniające interesy społeczne i działające na rzecz lokalnych społeczności. Nagrodzony projekt został zrealizowany z okazji 20 lat działalności Providenta na polskim rynku. Jego głównym założeniem było zaangażowanie pracowników i doradców klienta w działania wolontariackie oraz promocję czytelnictwa. Zebrano 17 000 tysięcy książek, co pozwoliło na otwarcie 20 nowych szpitalnych bibliotek, między innymi w Kaliszu, Krakowie, Łodzi, Gdańsku, Warszawie, Rzeszowie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Dodatkowo Fundacja Zaczytani.org przeszkoliła 70 wolontariuszy Providenta, którzy zdobytą wiedzę z bajkoterapii wykorzystują podczas spotkań z dziećmi przebywającymi na szpitalnych oddziałach.

– Chciałabym podkreślić ogromne zaangażowanie wszystkich, którzy aktywnie włączyli się w zbieranie książek dla szpitalnych bibliotek. To dzięki naszym wolontariuszom, ich pracy i zaangażowaniu, udało się w 2017 roku zrealizować projekt „20 bibliotek na 20-lecie Provident Polska”. – powiedziała Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska, dyrektor ds. Corporate Affairs. – Tym samym po raz kolejny udowodniliśmy, że można godzić cele biznesowe ze społecznymi i aktywnie wspierać akcje poprawiające jakość życia lokalnych społeczności. Już od ponad 12 lat działa w Providencie program wolontariatu pracowniczego „Tak! Pomagam”, w którym co roku uczestniczy około 400 naszych wolontariuszy – dodała Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Provident Polska kontynuuje działania, które pozwalają realizować program bajkoterapii w szpitalach na szerszą skalę i do końca 2018 roku, wspólnie z Fundacją Zaczytani.org, otworzy 10 kolejnych Zaczytanych Bibliotek, między innymi w Warszawie i Olsztynie.

Podstawowe informacje o Provident Polska S.A.

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie i planuje rozwój na kolejnych rynkach. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką, dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. W latach 2015, 2016 i 2018 Provident otrzymał nagrodę Etyczna Firma przyznawaną przez dziennik „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma sześciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2018).

Kontakt dla mediów

Karolina Łuczak
Karolina Łuczak
Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
karolina.luczak@provident.pl
Provident Polska
tel.: + 48 22 455 48 39
Magda Maślana
Magda Maślana
Ekspert ds. PR
magda.maslana@provident.pl
Provident Polska
tel.: +48 22 358 45 18