Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
07 gru 2018, 12:53

Provident na Zaczytanych Mikołajkach w szpitalu dziecięcym

6 grudnia w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyły się Zaczytane Mikołajki. Wszyscy mali pacjenci otrzymali w prezencie książki, spotkali się z aktorami Agnieszką Sienkiewicz i Natalią Rybicką. Organizatorami spotkania była Fundacja Zaczytani.org i firma Provident.

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie od 4 lat jest objęty opieką Fundacji Zaczytani.org. W tym czasie udało się otworzyć 4 Zaczytane Biblioteki i rozpocząć program bajkoteraputyczny.

Co tydzień wolontariusze Fundacji Zaczytani.org przychodzą do szpitala i prowadzą bajkoterapię. Bajkoterapia to proces, w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje.

Tym razem głównym celem spotkania było świętowanie Mikołajek i wspólna zabawa. Przedstawiciele Providenta i fundacji Zaczytani.org. w świątecznych strojach rozdawali dzieciom książkowe prezenty.

- Wspólne czytanie to nie tylko nauka, ale również świetna wspólna zabawa i relaks. Okres świąteczny sprzyja zatrzymaniu się na chwilę i odpoczynku z książką. Mamy nadzieję, że dzięki naszym prezentom rodzice i dzieci spędzą świąteczne chwile na lekturze, nawet jeśli będzie to na oddziale szpitalnym - powiedziała Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org. 

- To nasze drugie Mikołajki w warszawskim szpitalu na ul. Żwirki i Wigury. Dla mnie i całego zarządu to jest szczególna wizyta, pełna pozytywnych emocji i wzruszeń – mówi Agnieszka Kłos, Prezes Provident Polska. – We współpracę z fundacją Zaczytani.org angażują się wszyscy nasi pracownicy. Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy pacjentom 17 tys. książek, a nasi wolontariusze regularnie prowadzą zajęcia z bajkoterapii w szpitalach. Dodatkowo otworzyliśmy już 25 bibliotek szpitalnych, a kolejne pięć powstanie do końcu roku – dodaje Agnieszka Kłos. 

Świetnym prezentem dla dzieci było również spotkanie z aktorkami - mali pacjenci bardzo doceniają wspólne czytanie z osobami, które znają z ekranów.

 - Wszystkie spotkania z dziećmi w szpitalach są cenne i bardzo przyjemne. Jeszcze milej czyta się z dziećmi w świątecznej atmosferze - powiedziała Agnieszka Sienkiewicz. - Święta w szpitalu to bardzo trudne doświadczenie dla małych pacjentów. Cieszę się, że mogłam im je trochę umilić - dodała Natalia Rybicka.

 Zobaczcie relacje z tego wydarzenia: 

Pliki do pobrania

MikołajkiAgnieszkaKłos2.jpg

321,5 kB
Więcej Pobierz

MikołajkiAgnieszkaKłos1.jpg

371,2 kB
Więcej Pobierz

MikołajkiAgnieszkaTomek1.jpg

455,4 kB
Więcej Pobierz

MikołajkiAgnieszkaTomek3.jpg

428,1 kB
Więcej Pobierz

MikołajkiGrupowe.jpg

752,3 kB
Więcej Pobierz

MikołajkiZarząd.jpg

586,5 kB
Więcej Pobierz

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR