Komunikaty prasowe
Lider rynku pożyczkowego Provident Polska został jedną z firm-sygnatariuszy „Deklaracji Polskiego Biznesu na rzecz Zrównoważonego Rozwoju”. Podpisanie deklaracji odbyło się 24 kwietnia 2015 r. w Ministerstwie Gospodarki.
Deklaracja jest jednym z elementów projektu „Wizja Zrównoważonego Rozwoju dla Polskiego Biznesu 2050”. Jego celem jest integracja biznesu w Polsce wokół idei zrównoważonego rozwoju, wskazanie wyzwań w tym obszarze oraz wzmocnienie dialogu administracji i biznesu na rzecz wypracowania konkretnych rozwiązań dla wspierania realizacji celów rozwojowych Polski. Od 2011 roku projekt realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Gospodarki we współpracy z Ministerstwem Środowiska, PwC i Forum Odpowiedzialnego Biznesu.
Przyłączenie się Provident Polska do tego projektu jest ważnym krokiem. Doskonale wpisuje się on w nasze wartości: szacunek, odpowiedzialność i przejrzystość. Stawiamy na zadowolenie i rozwój naszych pracowników, budowanie i promowanie odpowiedzialnych standardów rynkowych. Przy wyborze dostawców lub zaopatrywaniu się w produkty lub usługi uwzględniamy kwestie społeczne, etyczne oraz te związane z ochroną środowiska – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka członek zarządu Provident Polska, Dyrektor ds. Corporate Affairs.
W ramach podpisanej deklaracji firma zobowiązuje się m.in. do tego, że swoje działania będzie opierać o szeroką współpracę, innowacyjne myślenie oraz edukację zarówno własnych pracowników jak i społeczeństwa; będzie prowadzić działalność biznesową w oparciu o zaufanie i dialog; będzie stwarzać pracownikom warunki i możliwości rozwoju. Deklaruje też, że będzie podejmować działania na rzecz zmniejszania negatywnego wpływu na środowisko; prowadzić dialog z rządem i dzielić się swoimi doświadczeniami w kwestiach istotnych dla przedsiębiorców i gospodarki, a także podnosić poziom etyki w biznesie, w tym w relacjach z wszystkimi grupami interesariuszy.
Nasze działania już są zgodne z zobowiązaniami tej deklaracji. Provident Polska od lat wspiera społeczności lokalne, budując trwałe, oparte na wzajemnym zaufaniu relacje partnerskie. Przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu i finansowemu rodzin, poprawiamy dostęp do edukacji ekonomicznej – dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.
Działania z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu wpisane są zarówno w strategię Provident Polska jak i właściciela firmy - Grupy IPF. Grupa IPF jest notowana na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych oraz wchodzi w skład indeksu firm odpowiedzialnych społecznie FTSE4Good obejmującym firmy, które ponoszą zwiększone nakłady na działania z zakresu zrównoważonego rozwoju. Oznacza to, że strategia zarządzania w Spółce oparta jest na zasadach: dialogu społecznego i poszukiwaniu rozwiązań korzystnych zarówno dla firmy, jak i jej wszystkich interesariuszy: pracowników, przedstawicieli, klientów, partnerów biznesowych i społeczności lokalnych.
Provident_wizja 2050_informacja prasowa.docx