Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
12 mar 2018, 10:04

5,5 km pomocy dla Fundacji Gajusz

Już 7 kwietnia w Łodzi odbędzie się Provident Run. Biegacze amatorzy, w tym pracownicy Providenta, wezmą udział w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz, prowadzącej hospicjum dla dzieci. W Provident Run pobiegną także znani sportowcy i topowi biegacze z rejonu łódzkiego m.in. Iwona Guzowska, Piotr Kędzia i Dominika Stelmach. Za każdego uczestnika Provident przekaże darowiznę na konto Fundacji Gajusz.

 

Pierwsze Mistrzostwa Biegowe Provident Run odbędą się w Lesie Łagiewnickim na dystansie 5,5 km. Dla wielbicieli nordic walking została stworzona sekcja chodząca. Przed biegiem głównym, który rusza o godz. 13.00, dzieci pracowników Providenta wraz z wychowankami Świetlicy Środowiskowej OO. Franciszkanów z Łodzi wystartują w biegu Super Bohaterów. Dzieci pobiegną w strojach  postaci z bajek i komiksów.

Provident działa na polskim rynku już od ponad 20 lat. W tym czasie nie tylko wspierał swoich klientów w realizacji ich planów, ale także pomagał lokalnym społecznościom m.in. dzięki programowi wolontariatu pracowniczego, który funkcjonuje w firmie od ponad 12 lat. W naszym zespole liczącym obecnie prawie 2000 pracowników i 5500 doradców klienta jest ok. 400 wolontariuszy. To dzięki inicjatywie i zaangażowaniu naszych pracowników już w kwietniu zostanie zorganizowany w Łodzi bieg Provident Run, którego celem będzie zbiórka pieniędzy dla podopiecznych Fundacji Gajusz - mówi Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska. – Wśród nas jest wielu entuzjastów biegania, ale są też osoby, które w zorganizowanym biegu wystartują po raz pierwszy. Jestem dumna z tego, że możemy połączyć siły i wykorzystać naszą energię, by wesprzeć tych, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.

Fundacja Gajusz prowadzi w Łodzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci oraz Interwencyjny Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla opuszczonych niemowląt. Codziennie otacza opieką ok. 200 najmłodszych podopiecznych. W Pracowni Pediatrycznej Opieki Paliatywnej uczy i wychowuje studentów.

Od 15 lat pomagamy przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzicom. Staramy się zapewniać im fachową pomoc i wspierać w najtrudniejszych momentach. Współpracujemy niemal z setką specjalistów z dziedziny medycyny i psychologii. Aby móc realizować wszystkie nasze inicjatywy, nieustannie potrzebujemy wsparcia finansowego – mówi Tisa Żawrocka – Kwiatkowska, prezes Fundacji Gajusz. Dlatego niezmiernie cieszy nas fakt, że są ludzie, którzy poświęcając swój wolny czas, by pomagać tym, którzy najbardziej tego potrzebują – dodaje.

 

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa