Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
Nagrody i wyróżnienia
22 maj 2018, 09:56

Provident nagrodzony Złotym Listkiem CSR POLITYKI

Lider rynku pożyczkowego w Polsce, firma Provident już po raz czwarty znalazła się w zestawieniu najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Podczas wczorajszej gali Provident został uhonorowany Złotym Listkiem CSR.

„Polityka” już po raz siódmy wyróżniła firmy odpowiedzialne społecznie, przyznając Złote, Srebrne oraz Białe Listki CSR. Najwyższe odznaczenie, czyli Złoty Listek CSR powędrował m.in. do firmy Provident Polska, działającej od 21 lat na rynku pożyczek gotówkowych. Firma otrzymała wyróżnienie już po raz czwarty. Oprócz Providenta Złoty Listek w tym roku dostało tylko osiem firm.

Cieszymy się, że już kolejny rok z rzędu możemy odebrać tę prestiżową nagrodę. Jest ona dla nas potwierdzeniem tego, że nasze działania w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu mają rzeczywiście kompleksowy, wielokierunkowy charakter i odpowiadają najwyższym standardom – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu w Provident Polska. – Już od wielu lat naszym celem jest zrównoważony rozwój, który realizujemy m.in. poprzez odpowiedzialne pożyczanie, transparentną komunikację z naszymi klientami, pracownikami i partnerami biznesowymi, a także wolontariat pracowniczy i działalność społeczną. CSR jest dla firmy niezwykle istotny, czego potwierdzeniem są kolejne realizowane projekty np. Provident Run na rzecz Fundacji Gajusz czy współpraca z Fundacją Zaczytani – dodaje.

Do tegorocznego konkursu zgłoszono 115 firm, ale tylko 9 organizacji otrzymało Złoty Listek CSR. Partnerem merytorycznym zestawienia jest firma doradcza Deloitte. Eksperci oceniali przedsiębiorstwa m.in. pod kątem realizacji norm w strategicznych obszarach biznesowych i w relacjach z interesariuszami. Sprawdzali także, na ile w swojej działalności firmy stosują najlepsze lokalne i globalne praktyki oraz międzynarodowe standardy. Dodatkowo ankieta została uzupełniona w tym roku o pytania dotyczące Celów Zrównoważonego Rozwoju wynikające z Agendy 2030 przyjętej przez ONZ wraz z prośbą o podanie przykładów dobrych praktyk w tym obszarze.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR