Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
07 gru 2018, 10:16

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, Członkiem Rady Pracodawców RP

Agnieszka Kłos, prezes Provident Polska, została członkiem Rady Pracodawców RP, najstarszej i największej organizacji pracodawców w Polsce. Nowa wiceprezydent przewodniczy platformie „Kierunek – Kobieta Biznesu”, która już 26 października zainaugurowała swoją działalność w ramach Pracodawców RP.

Agnieszka Kłos, od lat angażuje się w inicjatywy na rzecz kobiet w biznesie. Jako członek Rady Pracodawców RP, szczególny nacisk będzie kładła na inspirowanie kobiet w rozwijaniu przedsiębiorczości i budowaniu ich mocnej pozycji w biznesie. Realizacji tego celu ma też służyć platforma Pracodawców RP „Kierunek – Kobieta Biznesu”, której inauguracyjne spotkanie odbyło się pod koniec października. Liderki biznesu, które przyjęły zaproszenie do grona członkiń platformy, swoją uwagę skupią przede wszystkim na młodych kobietach wchodzących na rynek pracy i do świata biznesu.                                                                                                                                              

– Chcemy, aby nasze działania przyniosły konkretny rezultat. By zainspirowały kobiety do odwagi. Zbyt często patrzymy na świat z perspektywy dużych miast. Tymczasem musimy mieć świadomość, że w całej Polsce, w ośrodkach różnej wielkości, są setki tysięcy kobiet, które są przedsiębiorcami i liderkami czy studentkami, które za chwilę wejdą na rynek pracy.  Chcemy, aby rozwinęły skrzydła. Chcemy dzielić się swoim doświadczeniem, wzajemnie inspirować i rozwijać. Pracodawcy RP, będąc największą organizacją pracodawców, są idealnym miejscem do realizacji tego typu działań podkreśla Agnieszka Kłos i dodaje jednocześnie: – Powierzenie mi funkcji członka Rady Pracodawców RP postrzegam jako wyraz docenienia działań Provident Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności firmy za pracowników i otoczenie zewnętrzne. Jesteśmy dużym i odpowiedzialnym pracodawcą – zaznacza Agnieszka Kłos, prezes zarządu Provident Polska.

- Cieszę się, że Agnieszka Kłos podzieli się swoim doświadczeniem przewodnicząc platformie Pracodawców RP „Kierunek – Kobieta Biznesu”. Chcemy, by coraz więcej Pań wchodziło do biznesu oraz zajmowało odpowiedzialne stanowiska w strukturach firm – mówi Andrzej Malinowski, Prezydent Pracodawców RP.

*************

 Agnieszka Kłos rozpoczęła pracę w Provident Polska w 2007 roku, a od 2016 była członkiem zarządu i zajmowała stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Obsługi Klienta. Wcześniej była Dyrektorem ds. Rozwoju Biznesu i Dyrektorem Departamentu Finansów. Agnieszka Kłos, zanim dołączyła do Provident Polska, zdobywała doświadczenie zawodowe w firmie Ernst & Young Audit Sp. z o.o., z którą była związana przez ponad 8 lat, a także w angielskiej firmie Greig Middleton zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada kompetencje biegłego rewidenta i FCCA. Od stycznia 2018 roku Agnieszka Kłos jako pierwsza kobieta i pierwsza Polka pełni funkcję Prezesa Zarządu Provident Polska.

 *************

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR