Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
07 gru 2018, 12:53

Provident na Zaczytanych Mikołajkach w szpitalu dziecięcym

6 grudnia w Samodzielnym Publicznym Dziecięcym Szpitalu Klinicznym odbyły się Zaczytane Mikołajki. Wszyscy mali pacjenci otrzymali w prezencie książki, spotkali się z aktorami Agnieszką Sienkiewicz i Natalią Rybicką. Organizatorami spotkania była Fundacja Zaczytani.org i firma Provident.

Samodzielny Publiczny Dziecięcy Szpital Kliniczny w Warszawie od 4 lat jest objęty opieką Fundacji Zaczytani.org. W tym czasie udało się otworzyć 4 Zaczytane Biblioteki i rozpocząć program bajkoteraputyczny.

Co tydzień wolontariusze Fundacji Zaczytani.org przychodzą do szpitala i prowadzą bajkoterapię. Bajkoterapia to proces, w którym dzieci, dzięki wspólnemu czytaniu, rozmowie i zabawie, oswajają swoje uczucia i emocje.

Tym razem głównym celem spotkania było świętowanie Mikołajek i wspólna zabawa. Przedstawiciele Providenta i fundacji Zaczytani.org. w świątecznych strojach rozdawali dzieciom książkowe prezenty.

- Wspólne czytanie to nie tylko nauka, ale również świetna wspólna zabawa i relaks. Okres świąteczny sprzyja zatrzymaniu się na chwilę i odpoczynku z książką. Mamy nadzieję, że dzięki naszym prezentom rodzice i dzieci spędzą świąteczne chwile na lekturze, nawet jeśli będzie to na oddziale szpitalnym - powiedziała Agnieszka Pawlak, prezes Fundacji Zaczytani.org. 

- To nasze drugie Mikołajki w warszawskim szpitalu na ul. Żwirki i Wigury. Dla mnie i całego zarządu to jest szczególna wizyta, pełna pozytywnych emocji i wzruszeń – mówi Agnieszka Kłos, Prezes Provident Polska. – We współpracę z fundacją Zaczytani.org angażują się wszyscy nasi pracownicy. Wspólnie zebraliśmy i przekazaliśmy pacjentom 17 tys. książek, a nasi wolontariusze regularnie prowadzą zajęcia z bajkoterapii w szpitalach. Dodatkowo otworzyliśmy już 25 bibliotek szpitalnych, a kolejne pięć powstanie do końcu roku – dodaje Agnieszka Kłos. 

Świetnym prezentem dla dzieci było również spotkanie z aktorkami - mali pacjenci bardzo doceniają wspólne czytanie z osobami, które znają z ekranów.

 - Wszystkie spotkania z dziećmi w szpitalach są cenne i bardzo przyjemne. Jeszcze milej czyta się z dziećmi w świątecznej atmosferze - powiedziała Agnieszka Sienkiewicz. - Święta w szpitalu to bardzo trudne doświadczenie dla małych pacjentów. Cieszę się, że mogłam im je trochę umilić - dodała Natalia Rybicka.

 Zobaczcie relacje z tego wydarzenia: 

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR