Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
05 lut 2019, 09:00

Provident Polska w pierwszej piątce Top Employer!

Lider rynku pożyczkowego Provident Polska po raz siódmy znalazł się wśród najlepszych pracodawców wyróżnionych tytułem Top Employer. Międzynarodowy certyfikat jest przyznawany firmom, które tworzą najlepsze warunki pracy. Provident po raz drugi w historii zajął miejsce w pierwszej piątce najlepszych pracodawców.

Jak co roku międzynarodowy Instytut Top Employers wyróżnił polskie przedsiębiorstwa, które zapewniają pracownikom najlepsze warunki pracy oraz dbają o rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacnianie marki pracodawcy. Wśród laureatów certyfikatu Top Employer po raz siódmy z rzędu znalazł się Provident Polska, potwierdzając swoją pozycję w czołówce polskich pracodawców.

- Wyróżnienie tytułem Top Employer jest dla nas niezwykle ważne, ponieważ pokazuje, że ciągłe doskonalenie procesów i standardów w obszarze zarządzania kapitałem ludzkim przynosi wymierne efekty ­– mówił Małgorzata Skibińska, dyrektor departamentu personalnego w Provident Polska. –Dzięki długofalowej i przemyślanej strategii HR, którą Provident realizuje od lat, udało się nam zbudować profesjonalny zespół, z dużym potencjałem rozwoju. Takie podejście procentuje. Jesteśmy w pierwszej piątce najlepszych pracodawców wg Top Employers Institute -  podkreśla Małgorzata Skibińska.

Przyznanie certyfikatu Top Employer jest wynikiem niezależnego audytu jakiemu poddała się firma. Proces wyboru laureatów konkursu składa się z kilku etapów. Na początku weryfikowane są praktyki i procedury zgłoszone przez pracodawcę. Kolejnym etapem jest rozmowa walidacyjna przeprowadzana z każdym uczestnikiem procesu, ocena dokumentów oraz w przypadku wybranych uczestników, wizyta w siedzibie firmy. Następnie zewnętrzna, niezależna firma przeprowadza audyt, którego głównym celem jest analiza spójności procedur, procesów, systemów i danych przedstawionych przez firmę zgłoszoną do konkursu. Tylko firmy, które pomyślnie przejdą cały proces weryfikacji, otrzymują certyfikat „Top Employer”. W obecnej edycji konkursu, obok Providenta  w Top 5 przedsiębiorstw, które w audycie zdobyły najwyższą liczbę punktów, znalazły się także firmy: Orange, British  American Tobacco, Pepsico i JTI.

- Strategię HR opieramy na wartościach, które stanowią fundament naszej kultury organizacyjnej, czyli na odpowiedzialności, szacunku i przejrzystości. Wyrazem tego jest partnerska komunikacja z pracownikami, jak również równe szanse zatrudnienia czy przejrzyste mechanizmy wynagradzania ­– mówi Małgorzata Skibińska. – Zdajemy sobie sprawę, że to ludzie są naszym największym potencjałem, dlatego dbamy, aby nasi pracownicy mogli stabilnie się rozwijać, zachowując równowagę między życiem zawodowym i prywatnym – dodaje Małgorzata Skibińska.

Provident Polska działa na rynku od 21 lat i zatrudnia w naszym kraju blisko 2 tys. pracowników, a współpracuje z 4,5 tys. doradców klienta. Średni staż pracy w firmie wynosi blisko 8 lat.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR