Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
02 kwi 2019, 11:39

31 tys. złotych pomocy dla łódzkiej Fundacji Gajusz

PROVIDENT RUN: Czek dla Fundacji Gajusz

W niedzielę, 31 marca 2019, w Lesie Łagiewnickim w Łodzi odbyły się dwa biegi – Provident RUN i Bieg Super Bohaterów, w którym debiutowali podopieczni Akademii Biegania ProviKidsRun. Wszyscy zawodnicy, startując w biegach, wsparli Fundację Gajusz. Całość dochodu z pakietów startowych – 31 101 złotych – zostało przekazane na konto fundacji.

Provident RUN i Bieg Super Bohaterów zostały zorganizowane, aby wesprzeć Fundację Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. 

W biegu głównym Provident RUN pobiegło blisko  400 osób, pracowników Providenta oraz gości - wśród nich Iwona Guzowska – wielokrotna mistrzyni świata i Europy w kick-boxingu i boksie, Piotr Kędzia – halowy mistrz Polski na 400 m (2008), olimpijczyk z Aten i Pekinu, Elżbieta Nowak (Trześniewska) – jedna z najbardziej utytułowanych polskich koszykarek, a także topowi łódzcy biegacze: Kinga Królik, Maurycy Oleksiewicz, Grzegorz Petrusiewicz czy Zuzanna Mokros. Tak jak w zeszłym roku zawodnicy przebiegli lub przeszli w ramach sekcji nordic walking trasę o długości 5,5 km.

Dzieci biegną dla dzieci

Swoją szansę na świetną zabawę i sportowe emocje miało też blisko 100 najmłodszych biegaczy. Wychowankowie Świetlicy Środowiskowej OO Franciszkanów, Domu Dziecka nr 5 w Łodzi i dzieci uczestników biegu głównego, przebrani za postacie z bajek i komiksów, biegli na dystansach: 300, 500 lub 1000 metrów. Bieg Super Bohaterów był też pierwszym oficjalnym startem dla podopiecznych Akademii Biegania ProviKidsRun.

– Współpracując z Fundacją Gajusz i Świetlicą Środowiskową OO Franciszkanów z Łodzi poznaliśmy dzieci ciężko doświadczone przez los. Słuchając ich historii wpadliśmy na pomysł zorganizowania Biegu Super Bohaterów. Chcieliśmy, aby każde z tych dzieci mogło poczuć się kimś wyjątkowym – super bohaterem. Poprosiliśmy więc dzieci, aby narysowały swoich ulubionych bohaterów komiksów i bajek, a potem podarowaliśmy im wymarzone stroje. W akcję zaangażował się Zarząd Provident Polska, który od razu poparł nasz pomysł i pomógł nam kupić dzieciom profesjonalne buty do biegania – mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska, który jest pomysłodawcą Provident RUN i Biegu Super Bohaterów – W czasie zeszłorocznego Biegu Super Bohaterów wyjątkowo zapadł nam w pamięć chłopiec ze Świetlicy Środowiskowej, który zajął drugie miejsce. Sukces spowodował, że chłopiec po raz pierwszy pokazał swoje emocje – radość i dumę.  Właśnie z myślą o takich dzieciach stworzyliśmy Akademię ProviKidsRun. Gdy Akademia miała ruszyć, pierwszym dzieckiem, które chciało do niej wstąpić był właśnie ten chłopiec. W tej chwili w akademii jest już ośmioro utalentowanych dzieci – dodaje Radosław Kacprzak.  

Pieniądze są ważne

Cały dochód z pakietów startowych zawodników oraz dodatkowe pieniądze od Providenta za udział gości w czasie 2 edycji Provident RUN to 31 101,00 złotych. Wszystkie pieniądze zostały przekazane na konto Fundacji Gajusz, aby mogła dofinansować działalność 3 swoich hospicjów: stacjonarnego, domowego i perinatalnego.

– Nasza fundacja od ponad 20 lat wspiera dzieci chore i skrzywdzone przez los. Współpracujemy z niemal setką specjalistów, zapewniając pomoc medyczną, psychologiczną i socjalną. Każdego dnia podejmujemy działania, aby zapewnić naszym podopiecznym czas w bezpiecznym i pełnym miłości miejscu. Dlatego bardzo ważnego są dla nas wszystkie środki, które możemy pozyskać. I te z 1% z podatku i te, które napływają do nas z inicjatyw takich jak bieg charytatywny Provident RUN – mówi Anna Rajska-Rutkowska, wiceprezes Fundacji Gajusz. – Cieszę się, że w tym roku w biegu wzięło udział blisko 400 osób, które zechciały nam pomóc, abyśmy zgromadzili więcej pieniędzy na potrzeby naszych podopiecznych – dodaje Anna Rajska-Rutkowska.

************

Fundacja Gajusz powstała w 1998 roku w Łodzi, aby pomagać przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Fundacja prowadzi w Łodzi hospicja dla dzieci – stacjonarne, domowe  i perinatalne, a także Ośrodek Preadopcyjny Tuli Luli dla niemowląt opuszczonych przez biologicznych rodziców i Centrum Terapii i Pomocy Cukinia dla dzieci okrutnie doświadczonych przez los. Pracownicy i wolontariusze fundacji każdego roku wspierają ponad 200 rodzin, które znalazły się sytuacji kryzysowej.  Zapewniają im poczucie bezpieczeństwa, całodobową opiekę, spełniają marzenia dzieci.

Fundacja prowadzi kampanie uświadamiające Polaków jak ważną pomoc otrzymują jej podopieczni i prosi ich o przekazanie 1% z podatków. Tegoroczną kampanię można zobaczyć na kanale Fundacji Gajusz na YouTube – https://www.youtube.com/watch?v=VyQu-mihhUY

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR