Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
Nagrody i wyróżnienia
17 kwi 2019, 11:30

Provident Polska ze Złotym Listkiem CSR

Na zdjęciu: dyplom, wyróżenienie Złoty Listek CSR dla Provident Polska

Lider rynku pożyczkowego, Provident Polska po raz piąty znalazł się w zestawieniu najbardziej odpowiedzialnych społecznie przedsiębiorstw, przygotowanym przez tygodnik „Polityka”. Podczas wtorkowej gali Provident został uhonorowany Złotym Listkiem CSR.

To już ósma gala, podczas której redakcja "Polityki", wspólnie z Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, wyróżniła firmy odpowiedzialne społecznie, honorując je Złotymi, Srebrnymi i Białymi Listkami CSR.  Do tegorocznej edycji zgłosiło się 111 firm, z czego  13 firm otrzymało najwyższe wyróżnienie - złoty Listkek CSR. Wśród nich znalazł się Provident.

- To już piąte z rzędu wyróżnienie dla naszej firmy. Jesteśmy dumni, że działania, które prowadzimy w obszarze zrównoważonego rozwoju są dostrzegane i doceniane. Wkładamy sporo wysiłku w transparentną komunikację, odpowiedzialne pożyczanie czy działalność społeczną – mówi Małgorzata Domaszewicz, kierownik ds. społecznej odpowiedzialności biznesu. – Chcemy być  liderem sektora pożyczkowego nie tylko w wymiarze biznesowym, ale również jako firma, która  wyznacza standardy i inspiruje swoich pracowników oraz interesariuszy do odpowiedzialności za podejmowane decyzje i zachowania. To wyróżnienie potwierdza, że obraliśmy właściwy kierunek działań – dodaje Małgorzata Domaszewicz.

Tegoroczną ankietę wypełniło 111 przedsiębiorstw. Pytania zostały opracowane według normy ISO2600 i obejmowały obszary: ładu korporacyjnego, praw człowieka, zachowań wobec pracowników, ochrony środowiska, dbałości o klienta, uczciwości biznesowej i zaangażowania społecznego. Wśród nagrodzonych znalazły się 73 firmy, w tym Provident.

Firma od wielu lat ma realny wpływ na kształtowanie najwyższych standardów etycznych w swojej branży. Inicjuje i współtworzy samoregulacje w obszarze komunikacji w reklamach czy w kontakcie z klientem. Provident stawia także na edukację finansową (poprzez kanał na YouTube „Co z tym hajsem?!”) oraz dzielenie się doświadczeniem biznesowym (poprzez program „Kultura dzielenia się wiedzą”).

Zespół Providenta to ok. 7 tysięcy osób z całej Polski. Co trzeci członek zespołu jest zaangażowany w wolontariat na rzecz lokalnych społeczności. W ramach programu „Tak Pomagam!” pracownicy i doradcy klienta wspierają miejscowe świetlice środowiskowe, domy dziecka czy fundacje niosące pomoc potrzebującym. W ramach współpracy z fundacją Zaczytani.org 80 osób przeszło szkolenie z bajkoterapii. Dzięki niemu wolontariusze mogą odwiedzać dzieci w szpitalach, by czytać im opowieści o ulubionych książkowych bohaterach.

Przeczytaj więcej o działaniach CSR w najnowszym raporcie CSR Providenta.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Małgorzata Domaszewicz

Małgorzata Domaszewicz

Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu