Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
17 maj 2019, 12:41

Provident przyznał nagrodę specjalną w konkursie Grand Press Photo 2019

Karolina Łuczak wręcza nagrodę specjalną Aleksandrowi Knitterowi w konkursie Grand Press Photo 2019

Lider rynku pożyczkowego w Polsce już trzeci rok z rzędu przyznał nagrodę specjalną w ramach konkursu Grand Press Photo. Jako partner kategorii Życie codzienne, Provident Polska wyróżnił zdjęcie wykonane przez Aleksandra Knittera, fotoreportera z Chojnic.

Grand Press Photo to prestiżowy konkurs dla profesjonalnych fotografów prasowych. W trakcie tegorocznej, 15. edycji konkursu nadesłano do niego 4,5 tys. zdjęć. Do finału trafiło 58 zdjęć pojedynczych, 11 reportaży i cztery projekty dokumentalne. 66 fotografów, których prace zakwalifikowały się do ostatniego etapu konkursu, walczyło o zwycięstwo w takich kategoriach jak: Wydarzenia, Życie codzienne, Ludzie, Sport, Środowisko, Kultura i rozrywka oraz Portret. Provident został w tym roku partnerem kategorii Życie codzienne, w której – niezależnie od decyzji jury – wybierał swojego zwycięzcę.

Nagroda w wysokości 3 tys. zł trafiła do Aleksandra Knittera, który odebrał ją wczoraj podczas uroczystej gali w Reducie Banku Polskiego w Warszawie z rąk Karoliny Łuczak, Kierownika Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska.

- Wyróżniona przez nas fotografia pokazuje moment wizyty wolontariuszy z Chojnickich Dni Fantastyki u dziewczynki, leżącej na szpitalnym łóżku.  Temat tej pracy jest nam bardzo bliski. Wolontariusze z naszej firmy często odwiedzają dzieci przebywające w szpitalach w całej Polsce i prowadzą dla nich zajęcia z bajkoterapii – mówi Karolina Łuczak, Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej w Provident Polska.  Provident Polska wspiera ludzi z pasją. Zgodnie z naszym hasłem „Wierzymy w Twój plan”, zachęcamy do wyznaczania sobie celów i dążenia do ich realizacji. Dlatego kolejny raz zaangażowaliśmy się w konkurs Grand Press Photo. Startujący w nim fotografowie angażują talent i czas, aby realizować swoje reporterskie i reportażowe cele. Dzięki temu robią poruszające zdjęcia i osiągają sukcesy- dodaje Karolina Łuczak.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo jest organizowany od 2005 roku przez magazyn „Press” oraz Fundację Grand Press. Co roku jury przewodniczy światowej klasy fotoreporter, laureat World Press Photo. W tym roku był to Espen Rasmussen („VG Helg”, Panos Pictures). Norweski fotoreporter zdobył wiele wyróżnień na największych konkursach fotograficznych – m.in. trzy nagrody w World Press Photo. Oprócz niego w jury zasiadali: Piotr Małecki (Napo Images, Panos Pictures, Forum), Maria Mann (EPA), Beata Łyżwa-Sokół („Gazeta Wyborcza”), Ahmet Sel (Agencja Anadolu), Andrzej Zygmuntowicz.

Jury wyłaniało laureatów poszczególnych kategorii, a także przyznało główną nagrodę Grand Press Photo w wysokości 10 tys. zł za Zdjęcie Roku. W tym roku Ogólnopolski Konkurs Fotografii Prasowej Grand Press Photo 2019 wygrał Sławomir Kamiński z „Gazety Wyborczej”.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej