Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
06 gru 2019, 13:59

Agnieszka Kłos na podium w plebiscycie „Kobieta Biznesu 2019”

Agnieszka Kłos z nagrodą

5 grudnia, w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbyła się Gala „100 Kobiet Biznesu”. Podczas wydarzenia organizowanego przez „Puls Biznesu” ogłoszono wyniki rankingu "100 Kobiet Biznesu" i plebiscytu czytelników na „Kobietę Biznesu 2019”. Agnieszka Kłos, prezeska Provident Polska, dzięki głosom internautów, zajęła w nim drugie miejsce.

Ranking „100 Kobiet Biznesu” to zestawienie wpływowych kobiet, które w ciągu dwóch ostatnich lat zarządzały firmami o największej dynamice sprzedaży i zysku. W rankingu oddzielnie uwzględniono liderki zarządzające firmami o przychodach poniżej 50 mln zł oraz kobiety na najwyższych stanowiskach w firmach generujących przychody powyżej 50 mln zł.

Każdego roku rankingowi towarzyszy plebiscyt czytelników „Pulsu Biznesu”, w którym można oddawać głosy na 10 kobiet biznesu, wytypowanych przez redakcję dziennika. W tegorocznej edycji, w tym gronie znalazła się także Agnieszka Kłos, stojąca na czele Provident Polska. Prezeska największej firmy pożyczkowej na rynku, głosami czytelników zajęła drugie miejsce.

Wyróżnienie w plebiscycie „Kobieta Biznesu” 2019 jest dla mnie szczególnie ważne. Cieszę się, że czytelnicy „Pulsu Biznesu” docenili nie tylko moją działalność biznesową, ale także zaangażowanie w działania na rzecz kobiecego przywództwa - podkreśla Agnieszka Kłos, Prezes Zarządu Provident Polska. - Jeśli chcemy, aby było coraz więcej liderek w biznesie, same musimy się o to zatroszczyć i być przykładem dla młodych. Projekty promujące kobiety w organizacjach, takie jak plebiscyt „Pulsu Biznesu”, to dodatkowa motywacja dla dzisiejszych studentek, które w przyszłości będą miały odwagę sięgać po najwyższe stanowiska – dodaje Agnieszka Kłos.

Agnieszka Kłos jest pierwszą kobietą i pierwszą Polką, pełniącą funkcję Prezesa Zarządu Provident Polska. Aktywnie angażuje się w projekty na rzecz kobiet w biznesie, szczególny nacisk kładąc na ułatwienie zawodowego startu studentkom z mniejszych miejscowości. W 2019 roku zainaugurowała działanie platformy „Kierunek – Kobieta Biznesu” w ramach Pracodawców RP, której jest przewodniczącą. Celem platformy jest inspirowanie  kobiet do budowania mocnej pozycji w biznesie.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Rzeczniczka Prasowa
Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR