Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
04 lut 2020, 14:28

Intensywny rozwój Zaczytanych Bibliotek Providenta i Fundacji Zaczytani.org

Trzeci rok wspólnych działań Provident Polska i Fundacji Zaczytani.org przyniósł dziesięć nowych Zaczytanych Bibliotek w szpitalach i domach dziecka oraz blisko 11 800 przekazanych książek. W kolejne otwarcia nowych bibliotek zaangażowani byli zarówno członkowie zarządu jak i pracownicy Providenta. 3 lutego powstała kolejna zaczytana biblioteka, tym razem w Szpitalu Specjalistycznym im. Stanisława Staszica w Pile. W najbliższym czasie otwarcie pięciu bibliotek dla seniorów.

Fundacja Zaczytani.org od lat promuje w swoich działaniach edukację społeczną oraz czytelnictwo, łącząc środowiska artystyczne, naukowe oraz biznesowe. Organizacja aktywnie wspiera pacjentów poprzez otwieranie bibliotek w szpitalach w całej Polsce oraz organizację bajkoterapii na oddziałach dziecięcych.

Rok wytężonej pracy

Do tej pory, dzięki zaangażowaniu Provident Polska, udało się zebrać blisko 28 tysięcy książek, które zostały przekazane potrzebującym. Lider rynku pożyczkowego w Polsce, wspólnie z Fundacją Zaczytani.org otworzył dziesięć bibliotek w szpitalach i domach dziecka. Każdej uroczystej inauguracji biblioteki towarzyszyły atrakcje dla małych beneficjentów, którzy mogli posłuchać bajek czytanych przez znanych artystów m.in. aktorkę Monikę Morozowską, aktora Michała Rolnickiego oraz Mateusza Banaszkiewicza z Kabaretu Młodych Panów. 

- W Provident Polska wszyscy angażujemy się w działania na rzecz tych, którzy pomocy potrzebują – podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. Z okazji Mikołajek zarząd firmy odwiedził dzieci przebywające w warszawskim Szpitalu Pediatrycznym. Goście wspólnie czytali bajki oraz odwiedzili oddziały onkologii i hematologii, a także kardiologii oraz alergologii. Chorym dzieciom przekazano ponad 400 prezentów.

Działania Providenta na rzecz małych pacjentów zostały docenione przez organizatorów akcji. Podczas Gali Zaczytani.org, która odbyła się w listopadzie, Provident Polska został nagrodzony za wsparcie Zaczytanej Akademii, w ramach której koordynatorzy wspierają pracę wolontariuszy oraz współpracę z beneficjentami bajkoterapii w 13 miastach.

Ambitne plany

Nowy rok Provident i Fundacja Zaczytani.org rozpoczęli od inauguracji programu bajkoterapii w szpitalu w Płocku. Pracę wolontariuszy koordynowała Ewelina Krawczyńska z płockiego oddziału Providenta. W tym roku swoje działania firma chce skierować nie tylko do dzieci, ale także do seniorów. Provident będzie współorganizatorem szkoleń z biblioterapii oraz wesprze Fundację Zaczytani.org w otwarciu pięciu bibliotek dla seniorów. Jak co roku, pożyczkodawca będzie także angażował się w zbieranie kolejnych książek, które potem posłużą do bajkoterapii i biblioterapii.

Bardzo cieszymy się, że w 2020 będziemy kontynuować współpracę z Fundacją Zaczytani.org. Trzy lata wspólnej aktywności dały wymierne efekty w postaci 39 bibliotek, a bajkoterapia dotarła do ponad 400 tys. małych pacjentów - mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Bardzo ważnym projektem jest dla nas wsparcie Zaczytanej Akademii, która skupia osoby koordynujące pracę wolontariuszy oraz współpracę ze szpitalami i domami dziecka, w których prowadzona jest bajkoterapia. W 2020 r. w biurze głównym Providenta odbędą się dwa zjazdy koordynatorów akcji. Dzięki temu będziemy mogli pomagać potrzebującym z większą skutecznością – podkreśla Agnieszka Krajnik.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Kierownik Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej Rzeczniczka Prasowa