Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
03 mar 2020, 10:11

Mikołaj Wójcik dołącza do Provident Polska. Karolina Łuczak obejmuje funkcję rzecznika prasowego firmy

Mikołaj Wójcik obejmuje stanowisko Dyrektora Departamentu Relacji Zewnętrznych w Provident Polska – będzie odpowiedzialny za komunikację korporacyjną, w tym za obszar public affairs, public relations oraz CSR. Karolina Łuczak, obecnie kierująca biurem prasowym i komunikacją wewnętrzną, obejmie również stanowisko rzecznika prasowego firmy.

Mikołaj Wójcik, zanim dołączył do Provident Polska, kierował zespołem medialnym w Legii Warszawa, gdzie odpowiadał za komunikację zewnętrzną, rozwijał produkcję treści i  nadzorował ich dystrybucję w kanałach własnych  i zewnętrznych. Wcześniej, przez wiele lat pracował jako dziennikarz. Kierował działem politycznym dziennika „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska), był także zastępcą szefa działu krajowego w „Dzienniku Gazecie Prawnej” oraz dziennikarzem działu politycznego w „Dzienniku”. W Provident Polska obejmie stanowisko Dyrektora Departamentu Relacji Zewnętrznych, na którym zastąpi Romana Jamiołkowskiego. Mikołaj będzie bezpośrednio raportował do Patrycji Rogowskiej – Tomaszyckiej, Członka Zarządu ds. Corporate Affairs. 

Jednocześnie rzecznikiem prasowym spółki została Karolina Łuczak, która będzie pełnić dotychczasową funkcję Kierownika Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej. Karolina związana jest z Providentem od 7 lat, początkowo odpowiadała za obszar PR, by 2,5 roku temu objąć również komunikację wewnętrzną.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Magda Maślana

Magda Maślana

Ekspert ds. PR