Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
08 maj 2020, 09:34

20 000 zł wsparcia dla Fundacji Gajusz – to efekt wirtualnego biegu Provident RUN

Kolaż ze zdjęciami uczestników Provident RUN

25 kwietnia, jak co roku, pracownicy Providenta planowali pobiec w biegu charytatywnym dla Fundacji Gajusz. Choć pandemia koronawirusa uniemożliwiła organizację Provident RUN w tradycyjnej formie, uczestnicy poradzili sobie z tym wyzwaniem. Biegacze, w planowanym dniu imprezy sportowej, pobiegli wirtualnie. Wspólnie udało się zebrać 20 000 zł. 

Provident RUN to cykliczny projekt, w który co roku chętnie angażują się pracownicy Providenta oraz zaproszeni goście. Całość dochodów z pakietów startowych przekazywana jest na konto łódzkiej Fundacji Gajusz, która pomaga przewlekle i nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom. Bieg, odbywający się zazwyczaj w Lesie Łagiewnickim w Łodzi, zawsze był okazją zarówno do wsparcia potrzebujących, jak i promocji zdrowego stylu życia oraz integracji pracowników i ich rodzin.

- W tym roku, ze względu na środki ostrożności związane ze stanem epidemii, byliśmy zmuszeni odwołać Provident RUN w dotychczasowej formie. Zachęcaliśmy jednak naszych pracowników do pokonania dystansu 5,5 km indywidualnie. Efekt przerósł nasze oczekiwania. W wirtualnym Provident RUN wzięło udział blisko 100 osób, w tym również pracownicy International Personal Finance, spółki do której należy Provident. Do biegu dołączyli z różnych rejonów świata, m.in.  z Wielkiej Brytanii, Węgier czy Meksyku – podkreśla Karolina Łuczak, Rzeczniczka Prasowa Provident Polska. – Pomimo pandemii wciąż stawiamy na wellbeing. Zależy nam również na tym, by pomimo pracy w domu, nasi ludzie czuli się ze sobą blisko. Wirtualny Provident RUN, jako połączenie dbania o sprawność fizyczną, integrację firmowych biegaczy i wsparcie Fundacji Gajusz to pomysł, który doskonale się sprawdził – dodaje Karolina Łuczak.

Na konto Fundacji Gajusz trafią nie tylko środki z pakietów startowych osób, które pobiegły tego dnia, ale także tych osób, które planowały pobiec w realnym biegu, a mimo odwołania imprezy, nie wycofały swojego wsparcia finansowego dla Fundacji.

- Wsparcie, które otrzymujemy jest dla nas bardzo istotne, tym bardziej, że w tym przypadku nie jest ono jednorazowe. Provident angażuje się w pomoc dla nas od kilku lat, najpierw była to indywidualna inicjatywa pracowników, teraz jest to zaangażowanie firmy. Wierzymy, że w przyszłym roku będziemy mogli wszyscy razem stanąć na starcie – mówi Anna Rajska-Rutkowska z Fundacji Gajusz. – Cieszymy się, że Provident RUN odbył się mimo przeciwności. Stan epidemii jest niezwykle trudny także dla naszych podopiecznych i teraz szczególnie potrzebują wsparcia, nie tylko finansowego – dodaje.

Do charytatywnej akcji przyłączyli się pracownicy Providenta, członkowie firmowego klubu biegacza, pracownicy Grupy IPF z zagranicy, członkowie grupy biegowej Łódź Gold Team, miłośnicy nordic-walking, a także osoby z zewnątrz, które zapisały się na bieg w pierwotnej postaci. Po ukończeniu zmagań, biegacze podzieli się swoimi osiągnięciami sportowymi oraz zdjęciami, które zostały opublikowane na wydarzeniu Provident RUN na Facebooku. Administratorzy strony otrzymali ich aż 90. Dla uczestników przygotowano specjalną nakładkę z medalem na zdjęcie profilowe na Facebooku.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa