Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
03 cze 2020, 08:43

Patrycja Rogowska-Tomaszycka z Provident Polska w Zarządzie Forum Odpowiedzialnego Biznesu

Patrycja Rogowska-Tomaszycka

Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Członek Zarządu w Provident Polska, Dyrektor ds. Corporate Affairs, została powołana na Członka Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu. To kolejny krok w blisko 20-letniej współpracy największej polskiej firmy pożyczkowej oraz FOB.

W nowym składzie Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu znalazły się: Marzena Strzelczak (prezes FOB), Joanna Erdman (ING Bank Śląski), Monika Kulik (Orange), Irena Pichola (Deloitte), Izabela Rakuć-Kochaniak (Veolia) oraz Katarzyna Teter (Santander). Nowy Zarząd został powołany na 3-letnią kadencję.

- Provident Polska od lat angażuje się w działania na rzecz zrównoważonego rozwoju, byliśmy jednym z pierwszych czternastu sygnatariuszy Karty Różnorodności, a także, jako jedyna firma pożyczkowa, regularnie wydajemy raport CSR – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka. – Miejsce w Zarządzie FOB to dla mnie niezwykłe wyróżnienie, ale także szansa, aby mieć realny wpływ na wzrost znaczenia etycznego biznesu w Polsce. Mam nadzieję, że Provident jeszcze aktywniej włączy się w tworzenie, kształtowanie i promowanie standardów zrównoważonego rozwoju – dodaje.

Patrycja Rogowska-Tomaszycka w Provident Polska zarządza Pionem Korporacyjnym, gdzie odpowiada za obszary public affairs, PR, CSR oraz komunikacji wewnętrznej. W 2019 roku awansowała w strukturach Grupy IPF, obejmując stanowisko Dyrektora Corporate Affairs na region północny. Jest także Wiceprezesem Związku Pracodawców Instytucji Finansowych Konfederacji Lewiatan. Karierę zawodową rozpoczynała w Związku Banków Polskich, a później pracowała w Konfederacji Lewiatan. Jest absolwentką prawa na Wydziale Prawa i Administracji na Uniwersytecie Warszawskim.

Provident Polska jest jednym z najstarszych członków Forum Odpowiedzialnego Biznesu. Od blisko 20 lat lider rynku pożyczkowego w Polsce aktywnie wspiera wszystkie działania FOB m.in. uczestnicząc w pracach grup roboczych, czy w Targach CSR. W 18. edycji raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce. Dobre praktyki” FOB-u znalazło się aż 11 działań Providenta. 

Zrównoważony rozwój jest dla firmy podstawą kompleksowej strategii rozwoju całej organizacji. Firma szczególnie dba o społeczności lokalne. Poprzez program wolontariacki Tak! Pomagam Provident Polska finansowo wspiera projekty społeczne zgłaszane przez swoich pracowników. Jako instytucja pożyczkowa, firma angażuje się także w edukację finansową i promowanie odpowiedzialnego podejścia do pożyczania. Działania Provident Polska na rzecz zrównoważonego rozwoju były wielokrotnie nagradzane prestiżowymi wyróżnienia m.in.: Super Etyczna Firma „Pulsu Biznesu”, Złote Listki CSR „Polityki” oraz Respect Certificate GPW.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania