Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
09 cze 2020, 14:28

Provident po raz szósty laureatem Złotego Listka CSR tygodnika Polityka

Provident Polska otrzymał już po raz szósty Złoty Listek CSR, prestiżową nagrodę tygodnika „Polityka” przyznawaną firmom najbardziej zaangażowanym społecznie. W tegorocznej, 9. edycji zestawienia, najwyżej premiowano jakość lokalnych i globalnych praktyk zarządczych, całościowy system zarządzania etyką oraz przestrzeganie najwyższych standardów zarządzania personelem.

Tegoroczne Złote, Srebrne i Białe Listki CSR to już 9. odsłona zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie, przygotowana przez tygodnik Polityka, we współpracy z firmą doradczą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku oceniano jakość zarządzania i polityki kadrowej oraz etykę działania, zgodnie z wytycznymi międzynarodowej normy 26 000. W grupie laureatów Złotego Listka znalazł się Provident Polska – to już kolejne wyróżnienie dla lidera polskiego sektora firm pożyczkowych.

- Szósty Złoty Listek CSR to dowód, że egzamin ze społecznej odpowiedzialności biznesu zdajemy celująco. Jako lider na rynku pożyczkowym nieustannie podnosimy sobie poprzeczkę zarówno w wymiarze biznesowym, jak również poprzez tworzenie atmosfery inspirującej do odpowiedzialności i zaangażowania społecznego. Ma to szczególne znaczenie w trudnym i nieprzewidywalnym czasie pandemii, który wymaga od nas nowych pokładów wrażliwości, empatii i solidarności - powiedziała Patrycja Rogowska Tomaszycka, dyrektor ds. korporacyjnych w Provident Polska - Dlatego, oprócz wciąż sporej aktywności wolontariackiej naszych pracowników i doradców klienta, pomagamy finansowo lokalnym szpitalom w walce z koronawirusem oraz wspieramy nieuleczalnie chorych małych pacjentów hospicjum  – dodaje.

Provident Polska całościowo podchodzi do społecznej odpowiedzialności w swojej działalności biznesowej. Uwzględnia w niej wymiar etyczny, pracowniczy oraz ekologiczny. Provident nie tylko posiada własny kodeks etyki, ale również pod tym kątem starannie dobiera dostawców oraz konsultuje i weryfikuje swoje materiały reklamowe przy współpracy z Radą Etyki Reklamy. Firma niezmiennie dba o rozwój zawodowy pracowników, ich samopoczucie w miejscu pracy (m.in. regularne badania satysfakcji pracownika), a także wspiera aktywności wolontariackie i współpracę z organizacjami pozarządowymi. Provident prowadzi również aktywne akcje rekrutacyjne (np. projekt #EkipaProvidenta dla doradców klienta czy kampania Poznaj Top Empolyera, skierowana do pracowników). Wymiar środowiskowy wspierany jest poprzez firmową politykę ekologiczną, dzięki której ograniczane jest zużycie oraz wykorzystanie materiałów biurowych.    Kompleksowe podsumowania aktywności Providenta w dziedzinie społecznej odpowiedzialności biznesu są zawarte w regularnie publikowanych raportach CSR.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2019).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa
Zdjęcie Małgorzata Domaszewicz

Małgorzata Domaszewicz

Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu