Komunikaty prasowe

Co z tym hajsem?!
26 cze 2020, 13:13

Youtuberzy Co z tym hajsem?! polecają 5 sposobów na tanie wakacje w Polsce

Zdjęcie Co z tym hajsem?!

Epidemia koronawirusa pokrzyżowała nasze wakacyjne plany i znacząco ograniczyła budżety przeznaczone na urlop. Jak pokazują wyniki Barometru Providenta, niemal ¼ Polaków zamierza w tym roku pozostać w domu. Wśród młodszych badanych (do 24 lat) ten odsetek wyniósł aż 31 proc. Youtuberzy Co z tym hajsem?! przekonują jednak, że nawet bez wielkich planów i obciążających wydatków, możemy spędzić niezapomniane lato.

Przed wybuchem epidemii to właśnie grupa młodszych respondentów snuła najbardziej dalekosiężne plany – niemal co czwarty zamierzał wypoczywać zarówno w kraju jak i za granicą, a zaledwie niecałe 4 proc. brało pod uwagę, że zostanie w domu. Sytuacja z koronawirusem mocno zweryfikowała ich urlopowe decyzje i wielu z nich postanowiło nigdzie nie wyjeżdżać.

Zobacz cały Barometr Providenta: Polacy rezygnują z wakacyjnych wyjazdów

Na pomoc przychodzą im youtuberzy z edukacyjnego kanału Co z tym hajsem?!, którzy przedstawiają proste sposoby na inspirujące wakacyjne rozrywki w Polsce. Ola, Maksym i Szymon zachęcają do odkrywanie polskiej przyrody oraz atrakcji lokalnych miejscowości.

Odpoczynek na działce, piesze i rowerowe wycieczki czy zabawa w turystę we własnym mieście to niemal bezkosztowe rozwiązania, które umilą wakacyjne dni. A Ci, którzy nie lubią siedzieć w miejscu mogą wykorzystać spadek cen benzyny i ruszyć w samochodową podróż po Polsce. Warto skorzystać także z tanich sposobów na nocleg i spędzić noc na biwaku pod namiotem lub z większą i zaufaną grupą, a najlepiej z rodziną, wynająć domek letniskowy na odludziu – wtedy będziemy mieli pewność, że zetkniemy się tylko z osobami, które przestrzegają zasad higieny w trakcie epidemii.

 

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Małgorzata Domaszewicz

Małgorzata Domaszewicz

Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu