Komunikaty prasowe

Pozostałe informacje
26 cze 2020, 14:03

Plan na filmowe wakacje - Provident i AXA zapraszają na festiwal Kino Letnie Sopot – Zakopane

fot. Jerzy Bartkowski

Już 1 lipca startuje XIII edycja najdłuższego wakacyjnego festiwalu filmowego Kino Letnie Sopot - Zakopane. Sopockie Molo i zakopiańskie Krupówki zamienią się w kina pod gwiazdami. Przed widzami aż 62 dni z plenerowymi seansami w najczęściej odwiedzanych kurortach w Polsce. Organizatorzy zadbali o wygodę i bezpieczeństwo widzów. Na bezpłatne seanse w 125-lecie kina zapraszają Provident i AXA.

Festiwal Kino Letnie to możliwość oglądania filmów codziennie, przez całe wakacje, w pięknym otoczeniu nad morzem, w górach i na Mazurach. Najdłuższe drewniane molo w Europie oraz zakopiański Plac Niepodległości przy Krupówkach zamienią się w plenerowe kina pod gwiazdami. Dodatkowo, we wszystkie wakacyjne wtorki i środy festiwal będzie gościć w Giżycku, gdzie projekcje filmowe zaplanowano w Ekomarinie, nad przepięknym jeziorem Niegocin. To wyjątkowe miejsce, w którym filmy można oglądać również z zacumowanych jachtów. Dla żeglarzy przygotowano specjalną festiwalową częstotliwość radiową 87,7 MHz, dzięki której będą na bieżąco z festiwalowymi nowościami.

- Bardzo cieszymy się, że po raz kolejny możemy wziąć udział w tym wyjątkowym projekcie i zapewnić wczasowiczom plan na filmowe wieczory – podkreśla Katarzyna Szerling, członkini zarządu Provident Polska, dyrektorka ds. marketingu. – W tym roku wszelkie inicjatywy kulturalne mają wyjątkowe znaczenie. Ostatnie miesiące musieliśmy spędzić w domu, odwołano premiery, a kina długo pozostawały zamknięte. Tym chętniej podczas wakacyjnych wyjazdów będziemy korzystać z kulturalnych atrakcji kurortów. Z Kinem Letnim Sopot-Zakopane wychodzimy tym planom naprzeciw – dodaje Katarzyna Szerling.

Wygoda i bezpieczeństwo

Ze względu na tegoroczną, wyjątkową sytuację, sprawdzoną formułę festiwalu trzeba było wpisać w nowe realia. W trosce o komfort widzów, we wszystkich lokalizacjach Kina Letniego wprowadzono szereg udogodnień, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa. Do wygrodzonych stref kin letnich będzie można wejść dopiero po dobrowolnym, bezdotykowym pomiarze temperatury i dezynfekcji rąk. Kinomani zasiądą na leżakach i ławach góralskich ustawionych w odpowiedniej odległości tak, by zachować wymagany dystans społeczny. Podczas seansów, zarówno obsługa kina, jak i widzowie będą nosić maseczki lub przyłbice. Więcej szczegółów na temat zasad bezpieczeństwa można znaleźć na: www.kinoletnie.pl/bezpieczenstwo

Co roku nowe atrakcje

Jak co roku, festiwalowe dni zostaną podzielone ze względu na temat wyświetlanych filmów. Kinomani tydzień rozpoczną z cyklem „Siła Muzyki” której patronuje Radio Zet, za to we wtorki będą mogli obejrzeć niezapomniane klasyki polskiego kina. Środa i czwartek to dni poświęcone na nagrodzone produkcje – pierwszego dnia na filmy oscarowe, natomiast drugiego na artystyczne festiwalowe filmy. W „Piątki ze Storytel” wyświetlone zostaną adaptacje literatury. W soboty festiwalowicze będą świętować 125 kina z kultowymi, światowymi produkcjami. Natomiast „Kobiece Niedziele z Providentem” zarezerwowane zostały dla silnych i wyrazistych bohaterek.

- Formuła kina letniego jest bardzo atrakcyjna dla widzów, ale także pozwala organizatorom na wprowadzenie nowych atrakcji i inicjatyw – podkreśla Ewa Kociołek, dyrektor departamentu wsparcia sprzedaży w AXA. – Co roku Festiwal ma do zaoferowania widzom nowe filmowe cykle i technologiczne udogodnienia. Dwie rzeczy pozostają niezmienne – doskonałe kinowe produkcje i piękne, wakacyjne otoczenie, na które serdecznie zapraszamy – dodaje Ewa Kociołek.

Z okazji 125-lecia kina organizatorzy przygotowali specjalną podstronę festiwalu www.kinoletnie.pl/125latkina, na której można bezpłatnie obejrzeć epokowe dzieła kinematografii, wyselekcjonowane z tej okazji wspólnie z miesięcznikiem KINO. Nowością jest także bezpłatna aplikacja Listen Everywhere dostępna na terenie kina w Zakopanem oraz w kawiarni festiwalowej Koło Molo w Sopocie. Natomiast w każdy piątek wakacji, w ogródku tej sopockiej kawiarni odbędą się dodatkowe projekcje w formule Silent Cinema - dzięki wykorzystaniu aplikacji, dźwięk z filmu będzie emitowany bezpośrednio na telefony i słuchawki widzów. W ciągu dnia nie zabraknie kina familijnego i dla dzieci. Repertuar Silent Cinema został wybrany we współpracy z Międzynarodowym Festiwalem Filmowym Kino Dzieci.

Plenerowe projekcje startują o zachodzie słońca - w Sopocie o godz. 22:00 w lipcu i 21:30 w sierpniu, zaś w Zakopanem i Giżycku pół godziny wcześniej - w lipcu o 21:30, a w sierpniu o 21:00. Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie. Pełny repertuar, harmonogram projekcji i zwiastuny filmów na stronie www.kinoletnie.pl.  Aktualności, wydarzenia i ciekawostki dostępne są na www.facebook.com/mamplannakinoletnie.

Wszystkie wydarzenia są bezpłatne, obowiązuje jedynie bilet wstępu na Molo w Sopocie.

Provident i AXA zapraszają i przypominają: pamiętajcie o bezpiecznym dystansie podczas seansów, maseczkach i dezynfekcji rąk. Organizatorem festiwalu filmowego jest Outdoor Cinema.

Zobacz relację z ubiegłorocznej edycji festiwalu: Niezapomniane filmowe wakacje dzięki Provident i AXA

Patroni medialni: Radio Zet, Chillizet, Filmweb, VIVA, Party, Kino, Co Jest Grane 24, AMS, Zakolove, Uroda Życia, Wirtualna PolskaSponsorzy: Bracia Koral, Storytel
Partnerzy: Jawor-Parkiet, Bracia Bertrand, Astrini Design
Hotele partnerskie: My Story Sopot Apartments, Hotel Tajty, Rezydencja Gubałówka
Kino partnerskie: Nowa Fala w Giżycku
Kawiarnia festiwalowa: Koło Molo w Sopocie
Blog partnerski: Rozmawiam, bo lubię

Partnerzy lokalni: Urząd Miasta Sopotu, Urząd Miasta Zakopane, Zakopiańskie Centrum Kultury, Kąpielisko Morskie Sopot, Urząd Miasta Giżycko i Giżyckie Centrum Kultury

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa