Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
10 sie 2020, 08:22

Provident Polska z nowym raportem zrównoważonego rozwoju

Lider rynku pożyczkowego Provident Polska, jako jedyny przedstawiciel branży, co dwa lata przygotowuje raport zrównoważonego rozwoju. Właśnie opublikowano czwartą już odsłonę dokumentu, przedstawiającą działania podejmowane w latach 2018-2019. „Raport zrównoważonego rozwoju Provident Polska za lata 2018-2019. Mamy plan. Jesteśmy odpowiedzialni” przedstawia również inicjatywy Provident Polska realizowane w związku  z epidemią koronawirusa.

Provident Polska od lat przykłada wagę do raportowania zarówno wyników finansowych, jak i danych pozafinansowych. 

- Pozycja lidera rynku, którą utrzymujemy od lat, zobowiązuje. W Providencie, rozumiemy szczególną odpowiedzialność jaka na nas ciąży. Dlatego, chcemy być liderem nie tylko pod względem udziału w rynku, ale także społecznego zaangażowania. Zrównoważony rozwój opieramy na wartościach i etyce, działając w sposób transparentny i przestrzegając nie tylko oficjalnych przepisów, ale także własnych, często bardziej surowych i rygorystycznych norm wewnętrznych. – podkreśla Agnieszka Kłos-Siddiqui, prezes Provident Polska.

Odpowiedzialność wobec interesariuszy

W ciągu ponad 20-letniej obecności Provident Polska na rynku z usług firmy skorzystały ponad 4 miliony klientów. Aż 61% z nich oceniło pracę doradców na 10 lub 9 w 10-stopniowej skali. Co czwarty klient poleciłby usługi Providenta rodzinie i znajomym. Zaufanie, jakim obdarzają Providenta pożyczkobiorcy, motywuje firmę do ciągłego unowocześnienia swoich usług oraz wyznaczania standardów etycznych w branży.

Jako lider rynku pożyczkowego Provident definiuje swoich interesariuszy w szeroki sposób – jest to każdy, kto istotnie wpływa na Providenta i każdy, na którego istotnie wpływa Provident. Potrzeby i oczekiwania tych grup są zróżnicowane. Firma wsłuchuje się w głos różnych środowisk i od lat chętnie inicjuje akcje na rzecz nie tylko klientów, ale także pracowników oraz mieszkańców społeczności lokalnych, w których działa.

Przeczytaj „Raport zrównoważonego rozwoju Provident Polska za lata 2018-2019. Mamy plan. Jesteśmy odpowiedzialni”

- Od lat prowadzimy szeroko zakrojone inicjatywy mające na celu edukację finansową społeczeństwa, szczególnie w zakresie odpowiedzialnego pożyczania. Dzielimy się naszą wiedzą i doświadczeniem, uczymy jak rozsądnie gospodarować pieniędzmi, ale także działamy na rzecz podwyższenia standardów reklamy usług finansowych – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, członek zarządu Provident Polska. – Bardzo cieszy nas fakt, że nasze działania CSR mają pełne poparcie naszych pracowników. Co roku ogromna część zespołu w ramach programu wolontariackiego Tak!Pomagam oddaje swoją wiedzę, czas i serce po to, aby pomagać najbardziej potrzebującym oraz wspierać społeczności lokalne– dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Odpowiedzialność w trakcie pandemii

Najnowszy raport zrównoważonego rozwoju Provident Polska powstawał w wyjątkowych okolicznościach związanych z pandemią koronawirusa. Choć dokument obejmuje lata 2018-2019, sytuacja będąca prawdziwym sprawdzianem dla strategii CSR firm, miała wpływ na ostateczny wygląd raportu. W publikacji zawarto dobre praktyki Provident Polska, dotyczące wsparcia pracowników, klientów oraz lokalnych społeczności w trakcie epidemii.

- W Providencie nie pozostaliśmy bezczynni wobec epidemii. Po pierwszych doniesieniach i zachorowaniach w Polsce, priorytetami w naszych działaniach stały się bezpieczeństwo klientów oraz pracowników i doradców klienta – podkreśla Agnieszka Kłos-Siddiqui.- Pomimo faktu, że jak każda instytucja pożyczkowa odczuliśmy negatywny wpływ pandemii na nasz biznes, pozostaliśmy firmą zaangażowaną społecznie. Pomogliśmy finansowo szpitalom w pięciu polskich miastach, zorganizowaliśmy dla pracowników wirtualny bieg charytatywny, wspieraliśmy i promowaliśmy działania naszych wolontariuszy – dodaje Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Raport zgodny z najwyższymi standardami

„Raport zrównoważonego rozwoju Provident Polska za lata 2018-2019. Mamy plan. Jesteśmy odpowiedzialni” został przygotowany zgodnie ze Standardami Global Reporting Initiative na poziomie zgodności Core.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa
Zdjęcie Małgorzata Domaszewicz

Małgorzata Domaszewicz

Kierownik ds. Społecznej Odpowiedzialności Biznesu