Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
28 wrz 2020, 11:20

Provident z nagrodą European Customer Centricity Winner

Marka Provident, należąca do Grupy International Personal Finance, została laureatem nagrody European Customer Centricity Winner w kategorii Customer Experience Professionals. Działania za które przyznano nagrodę były realizowane w znacznej mierze przez polski zespół.

IPF został wyróżniony za budowanie międzynarodowego zespołu zajmującego się wdrażaniem proklienckiej kultury na 4 rynkach oraz budowaniem pozytywnych doświadczeń klienta w trakcie customer journey. Udało się to osiągnąć dzięki pracy zespołowej, kreatywności i przywództwu. Nagrodzony zespół powstał w 2019 roku i gromadzi specjalistów ze wszystkich rynków, na których Grupa IPF działa w branży pożyczek z obsługą domową tj. z Polski, Czech, Rumunii i Węgier. Zadaniem grupy, było wypracowanie procesów, koncentrujących się na doświadczeniach klienta oraz  umieszczeniu jego potrzeb w centrum wszystkich działań.

Zespół składa się z profesjonalistów, pracujących na różnych stanowiskach. Dzięki różnym perspektywom, specjaliści wnoszą swoją wiedzę i doświadczenie, a międzynarodowy skład zespołu pomaga dzielić się najlepszymi praktykami i wiedzą, identyfikuje różnice i podobieństwa na rynkach oraz szuka najlepszych możliwych rozwiązań.

Działania nagrodzonego zespołu skupiły się na trzech obszarach. Pierwszym z nich było stworzenie kultury korporacyjnej skierowanej na klienta. Drugim obszarem, którym zajął się zespół była tzw. customer journey, odzwierciedlająca drogę klienta do zakupienia produktu, natomiast trzecim dostarczanie klientom wartości dodanej poprzez oferowane produkty.

- Zwycięstwo w konkursie European Customer Centricity Award, jest dla nas bardzo ważne, zwłaszcza, że nagrodzony projekt dotyczy współpracy w międzynarodowej grupie ekspertów. Była to wspaniała okazja, aby skonfrontować nasze doświadczenia z profesjonalistami pracującymi na innych rynkach – podkreśla Katarzyna Szerling, dyrektor ds. marketingu oraz członek zarządu w Provident Polska – Udział polskiego zespołu był niezwykle istotny dla całego projektu. Jako pierwszy rynek w naszej grupie dokonaliśmy mapowania customer journey – dodaje Katarzyna Szerling.

European Customer Centricity Awards to jedno z największych wydarzeń związanych z wymianą wiedzy na temat Customer Experience w Europie. Tegoroczna edycja była prowadzona w całości online, przyciągając w sumie uczestników z 32 krajów.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa