Komunikaty prasowe

Produkty i usługi
17 gru 2020, 10:00

Provident pierwszą firmą pożyczkową z BLIKiem dzięki wsparciu Santander Bank Polska

Provident, przy współpracy z Santander Bank Polska i Polskim Standardem Płatności, wdrożył usługę umożliwiającą wypłatę pożyczki za pośrednictwem czeków BLIK. Tym samym jest to pierwsza firma pożyczkowa korzystająca z rozwiązania wprowadzonego w 2015 r. na rynek przez porozumienie banków.

Dzięki wykorzystaniu czeków BLIK, klienci Providenta zyskali kolejny, zdalny, sposób na wypłatę pożyczki.

Wdrożenie nowej usługi, pozwalającej na wypłatę pożyczonych środków wprost z bankomatu za pośrednictwem czeków BLIK, to kolejny po pożyczce hybrydowej, krok Providenta wpisujący się w przyspieszający trend digitalizacji. Rozwiązanie, nowatorskie wśród firm pożyczkowych, pomaga Providentowi sprostać wyzwaniom dynamicznie zmieniającego się i coraz bardziej konkurencyjnego rynku.

- Blik, będący polskim produktem, stał się symbolem innowacyjności naszej branży finansowej. To dla nas niezwykle istotne, że jako pierwsza firma pożyczkowa na polskim rynku mogliśmy dołączyć do tego projektu – podkreśli Katarzyna Szerling, Członek Zarządu Provident Polska, Dyrektor Marketingu. – Wdrożenie nowego rozwiązania wpisuje się w naszą strategię multikanałowości i multiproduktowości. Już wcześniej równolegle rozwijaliśmy nasze kanały offline i online, aby spełnić potrzeby zarówno tych tradycyjnych, jak i bardziej nowoczesnych klientów. Możliwość wypłaty środków czekiem BLIK to oferta dla tych, którzy nie rozstają się ze swoim smartfonem i chętnie wykorzystują go do zarządzania swoimi finansami – dodaje Katarzyna Szerling.

Dzięki BLIKowi Provident jest w stanie obsłużyć zdalnie ok. 20% klientów więcej, niż przed wprowadzeniem tego rozwiązania. W przypadku czeku BLIK nie ma wymogu posiadania konta czy bankowości elektronicznej - wystarczy zwykły telefon komórkowy i dostęp do bankomatu.

Bankowe rozwiązanie

Przy wprowadzeniu wypłaty czekiem Provident współpracował z twórcą BLIKa Polskim Standardem Płatności oraz Santander Bank Polska, którzy już wcześniej oferował swoim klientom ten system płatności.

Santander Bank Polska jako dostawca usługi BLIK dostosował oferowane rozwiązanie do nowej grupy Klientów Provident. W wyniku prac uruchomione zostało narzędzie dla osób korzystających z pożyczek, które umożliwia jej pobranie bez potrzeby fizycznego kontaktu z doradcą. Jednocześnie, dzięki nowemu rozwiązaniu, z usług pożyczkodawcy będą mogli korzystać klienci, nieprowadzący rachunku w żadnym banku, bo przyznaną kwotę będzie można wypłacić z bankomatu, przy użyciu wygenerowanego przez Provident czeku BLIK.

- BLIK w wygodny sposób umożliwia łatwe płatności oraz wypłatę środków z bankomatu. To właśnie ta druga funkcjonalność była kluczowa w rozwiązaniu, którego wdrożenie wspieraliśmy w Providencie. W czasie pandemii, mocno koncentrujemy się na rozwijaniu narzędzi umożliwiających zdalne zarządzanie finansami zarówno wśród klientów indywidualnych jak i firmowych. Właśnie temu służą czeki BLIK, które zapewniają bezkontaktowe i bezpieczne transakcje, także w firmach pożyczkowych  – mówi Grzegorz Matya, dyrektor ds. produktów bankowości transakcyjnej Santander Bank Polska. – Cieszymy się, że mogliśmy wykorzystać nasze doświadczenie i infrastrukturę przy wprowadzaniu usługi innowacyjnej na polskim rynku – dodaje.

Pracownicy motorem innowacji

Wprowadzenie wypłaty pożyczonych środków za pomocą czeku BLIK, to oddolny pomysł pracowników Providenta. Zgłoszony w ramach programu Projektów Specjalnych, został oceniony jako inicjatywa z dużym potencjałem i wpisany na listę priorytetów. Dla osób, które pracowały nad tym rozwiązaniem zarówno na etapie pomysłu jak i potem jego wdrożenia, praca nad BLIKiem była inspirującym i rozwijającym doświadczeniem. Pracownicy Providenta po raz kolejny pokazali, że nie brak im zaangażowania, kreatywności oraz umiejętności wychodzenia poza standardowe role.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa