Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
22 gru 2020, 08:00

Wolontariusze Providenta przekazali ponad 1000 książek dla małych pacjentów, 100 prezentów dla dzieci z domów dziecka, zorganizowali zbiórkę dla uchodźców oraz wsparli schronisko dla zwierząt

Mikołajki z Zaczytani.org

Końcówka roku była wyjątkowo intensywna dla wolontariuszy Providenta. W ramach Mikołajek z Fundacją Zaczytani.org przekazali ponad 1000 prezentów dla małych pacjentów w 9 placówkach, w tym do sześciu szpitali. Jednocześnie Pracownicy Providenta oraz Doradcy Klienta już po raz 12. odebrali Listy do ProviMikołaja i zakupili ponad sto prezentów dla dzieci z czterech placówek opiekuńczych. Nie zapomniano również o czworonożnych przyjaciołach ze schroniska w Skierniewicach, do których trafiła pomoc rzeczowa i finansowa. Pomaganie nie skończy się jednak wraz z końcem roku. Do połowy stycznia we współpracy z Fundacją The Hope Project Polska zbierane są dary dla uchodźców syryjskich.

Wolontariusze Provident Polska po raz kolejny zaangażowali się w pomoc najbardziej potrzebującym. Pomimo pandemii, również i w tym roku realizowali inicjatywy podejmowane w ostatnich latach. Wspólnie z fundacją Zaczytani.org, z którą już od trzech lat Provident Polska otwiera biblioteki dla pacjentów oddziałów pediatrycznych, przekazano ponad 1000 świątecznych zestawów dla małych pacjentów w dziewięciu placówkach, w tym do sześciu szpitali w całej Polsce. Podarunki otrzymały dzieci ze szpitali w Warszawie, Łodzi, Poznaniu, Ostrowcu Świętokrzyskim i Katowicach. Dzięki dotychczasowej współpracy z Zaczytanymi otwarto łącznie 40 bibliotek, do których przekazano ponad 28 tys. książek. Kolejną długofalową inicjatywą zrealizowaną również w tym roku są Listy do ProviMikołaja. W tegorocznej edycji pracownicy Providenta kupili ponad 100 prezentów dla dzieci z czterech placówek opiekuńczo-wychowawczych: Placówki Socjalizacyjnej Panda w Kozienicach, Świetlicy w Złotokłosie, Ogniska Okęcie i Domu Dziecka w Nagłowicach.

- Czas świąt to szczególny okres, a w tym roku także wyjątkowo trudny. Tym bardziej cieszymy się, że możemy pomagać. Ma to ogromną wartość, ponieważ izolacja sprawia, że brak kontaktu z drugim człowiekiem jest bardziej dotkliwy. Aktywność wolontariuszy Providenta koncentruje się na pomocy osobom, dla których bliskość ma wyjątkowe znaczenie. Warto podkreślić, że staramy się dostrzegać potrzeby ludzi wokół nas każdego dnia. Stąd też długofalowy i wieloletni charakter naszych inicjatyw wolontariackich – mówi Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska.

Wolontariusze Providenta pamiętali również o czworonogach, organizując akcję pomocową dla Schroniska w Skierniewicach. Dzięki niej zebrano karmę, środki higieniczne dla psów, koce i kołdry. Efektem zbiórki jest również 600 zł, za które zakupiono karmę i żwirek dla kotów. Zwieńczeniem akcji był wspólny spacer z podopiecznymi schroniska.

Dodatkowo w ramach wolontariatu do połowy stycznia trwa zbiórka darów, w tym ubrań, butów, niezbędnych kosmetyków dla uchodźców z Syrii, którzy przebywają na wyspie Lesbos. Wolontariusze Providenta wraz z Fundacją The Hope Project Polska przekażą najpotrzebniejsze akcesoria na początku nowego roku.

- Współpraca z Fundacją the Hope Project Polska to wyjątkowa inicjatywa. Propozycja pomocy wpłynęła od Pracowników. Firma podąża za nimi. Angażujemy się w projekty, które są dla nas ważne. Od lat realizujemy oddolne projekty pomocowe, choćby w ramach Tak! Pomagam. Tak też narodził się Provident Run z którego dochód przekazujemy na rzecz podopiecznych Fundacji Gajusz - podkreśla Agnieszka Krajnik.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma siedmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa