Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
29 sty 2021, 08:55

Provident Polska po raz dziewiąty wśród firm wyróżnionych tytułem Top Employer

Provident Polska po raz kolejny otrzymał tytuł Top Employer. Wyróżnieniem, przyznawanym przez Top Employers Institute mogą się pochwalić firmy, które tworzą najlepsze warunki pracy. Lider rynku pożyczkowego w tym gronie znalazł się po raz dziewiąty.

Międzynarodowy Instytut Top Employers wyróżnił certyfikatami polskie firmy, które tworzą najlepsze warunki pracy dla swoich pracowników oraz dbają o rozwój standardów zarządzania zasobami ludzkimi i wzmacnianie marki pracodawcy.

- Tytuł Top Employera otrzymaliśmy już po raz dziewiąty. To dla nas niezwykle ważne, bo pokazuje, że od lat utrzymujemy wysokie standardy pracy. W tym roku jednak tytuł ma dla nas szczególne znaczenie – podkreśla Zbigniew Hojka, Dyrektor ds. HR oraz Członek Zarządu w Provident Polska. -  Jak każda firma mamy za sobą trudny rok, pełen wyzwań także pod względem zarządzania zespołem. Włożyliśmy wiele pracy w stworzenie warunków zapewniających  naszym pracownikom poczucie komfortu także w trakcie pracy zdalnej. Priorytetem była troska o ich kondycję psychiczną i fizyczną oraz bezpieczeństwo i sprawne wprowadzenie nowych zasad sanitarnych. Jednocześnie dbaliśmy o to, by nasz zespół, mimo utrudnionych warunków, miał okazję do wspólnych tzw. coffee moments, które pozwalają podtrzymać codzienne relacje między pracownikami – dodaje Zbigniew Hojka.

Przyznanie tytułu Top Employer jest związane z pozytywnym wynikiem szczegółowego badania i procesu weryfikacji przez firmę, co składa się z kilku etapów. Na początku weryfikowane są praktyki i procedury zgłoszone przez pracodawcę. Następnie przeprowadzana jest rozmowa walidacyjna z każdym uczestnikiem procesu oraz ocena dokumentów. Następnie niezależna zewnętrzna firma przeprowadza audyt pod kątem spójności procedur, procesów, systemów i danych przedstawionych przez firmę zgłoszoną do konkursu. Pomyślna weryfikacja nagradzana jest certyfikatem „Top Employer”. Oprócz Provident Polska wśród laureatów tegorocznej edycji konkursu znaleźli się m.in. Accenture Polska, Bank Gospodarstwa Krajowego, Bank Pekao S.A., BNP Paribas Bank Polska S.A., ING Bank Śląski S.A., ING Tech Poland, PKO Bank Polski, PwC Polska, Santander Bank Polska S.A., Santander Consumer Bank S.A.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2020 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2018-2019. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma”, a w 2019 roku tytuł „Super Etycznej Firmy” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa