Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
18 maj 2021, 11:00

Wirtualny Provident RUN zebrał rekordową kwotę 32 220 zł na pomoc dla chorych dzieci

Tegoroczny Provident Run, po raz kolejny w wirtualnej odsłonie, odbył się 15 i 16 maja. Zebrano kwotę ponad 32 220 zł, którą otrzyma Fundacja Gajusz opiekująca się nieuleczalnie chorymi dziećmi oraz ich rodzinami. Coroczny charytatywny bieg Providenta zgromadził około 500 uczestników, a ponad 300 z nich przystąpiło do rywalizacji ze sobą wykorzystując aplikację mobilną. Dorosłym towarzyszyły dzieci, które wzięły udział w Biegu Superbohaterów połączonym z nagrodami za najbardziej pomysłowy strój.

Obostrzenia epidemiczne sprawiły, że Provident RUN musiał po raz kolejny odbyć się w wirtualnej formule. Dlatego tegoroczny bieg został wzbogacony o cyfrowe rozwiązania. Dzięki wykorzystaniu aplikacji Just Move uczestnicy mogli na bieżąco rywalizować ze sobą i sprawdzać swoje wyniki. Jednocześnie można było skorzystać ze specjalnej graficznej nakładki na profil na Facebook'u by również i ten sposób podkreślić swój udział w wydarzeniu, które już od 4 lat integruje biegaczy, pracowników Providenta i ich rodziny wokół aktywności sprzyjających dbałości o zdrowie. Wirtualna edycja, podobnie jak ubiegłoroczna, zachęciła koleżanki i kolegów z Grupy IPF do wystartowania z biegiem IPF Run i wspólnego przebiegnięcia 5,5km poza granicami Polski. Tegoroczny bieg odbywał się w ramach miesiąca wolontariatu w całej grupie.

- Do końca trzymaliśmy kciuki za to by Provident RUN mógł odbyć się tradycyjnie, jednak równolegle przygotowywaliśmy się do jego wirtualnej edycji. Korzystając z zeszłorocznych doświadczeń wzbogaciliśmy tegoroczny bieg o rywalizację poprzez aplikację mobilną, a także o konkurs na najciekawszy strój dziecięcy - w naszej imprezie biorą bowiem udział całe rodziny. Uczestnikom udało się zebrać kwotę ponad 32 220 zł, to więcej niż w ubiegłym roku i nasz dotychczasowy rekord! - mówi Radosław Kacprzak, Specjalista ds. Bezpieczeństwa Pracy z Provident Polska i pomysłodawca biegu. – Pandemia uświadomiła nam wszystkim jak cenną wartością jest codzienne dbanie o zdrowie, a także empatia i pomocna dłoń wyciągnięta ku potrzebującym. Dlatego wspólną aktywnością wspieramy Fundację Gajusz, która prowadzi hospicjum stacjonarne i domowe dla dzieci  – dodaje.

W tym roku uczestnicy otrzymali medale za udział wraz z wykupionym pakietem startowym. Całość zebranych w ten sposób środków trafi do Fundacji Gajusz, która od ponad 20 lat pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom oraz ich rodzinom.

- W czasie pandemii niezwykle istotne jest zrozumienie dla szczególnie trudnego położenia tych najmłodszych, którzy na co dzień zmagają się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Tym cenniejsza jest dla nas stała współpraca z Fundacją Gajusz przy okazji corocznych edycji Provident RUN. - podkreśla Karolina Łuczak, rzeczniczka prasowa Provident Polska. - Coraz liczniejsze grono biegaczy - również zza granicy - dowodzi, że nawet cyfrowa formuła łączenia wspólnej aktywności fizycznej z pomocą potrzebującym jest ceniona przez naszych pracowników - dodaje.

Podczas tegorocznej edycji Provident Run odbył się również Bieg Superbohaterów - uczestniczące w nim dzieci rywalizowały nie tylko sportowo, ale również strojami. 10 zdjęć przedstawiających najbardziej pomysłowych kreacji zostanie nagrodzonych bonami do Empiku. Tradycyjnie w wydarzeniu - w ramach sekcji chodzącej - wzięli udział wielbiciele marszów oraz nordic walking.

- Tak udana wirtualna edycja Provident Run pokazuje, że pomimo pandemicznych obostrzeń można skutecznie integrować biegaczy wokół sportowej rywalizacji. Wszyscy jednak tęsknimy już za normalnością, mam więc nadzieję, że w przyszłym roku bieg odbędzie się w formule stacjonarnej i wszyscy spotkamy się na trasie w Lesie Łagiewnickim – podsumowuje Radosław Kacprzak.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2018 roku Provident zaprezentował trzeci raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2016-2017. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017 i 2018 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma ośmiokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2020).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa