Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
09 cze 2021, 13:50

Provident po raz siódmy laureatem Listka CSR tygodnika Polityka

Provident Polska po raz kolejny otrzymał Listek CSR, prestiżową nagrodę tygodnika „Polityka” przyznawaną firmom najbardziej zaangażowanym społecznie. W tym roku twórcy zestawienia szczególny nacisk położyli na projekty związane z inicjatywami na rzecz przeciwdziałania ekonomicznym i społecznym skutkom pandemii oraz działań na rzecz ograniczenia negatywnego wpływu na środowisko naturalne i klimat.

Tegoroczne Listki CSR to już 10. odsłona zestawienia firm odpowiedzialnych społecznie, przygotowana przez tygodnik Polityka, we współpracy z firmą doradczą Deloitte i Forum Odpowiedzialnego Biznesu. W tym roku nie tylko oceniano działania firm w obszarze zrównoważonego rozwoju za 2020 r., ale z okazji jubileuszowej edycji dokonano także  podsumowania dziesięciu lat istnienia nagrody oraz działań firm, które brały udział w zestawieniu od samego początku. W tym roku w grupie laureatów Listka po raz kolejny znalazł się lider sektora pożyczkowego Provident Polska. To już siódme wyróżnienie firmy w tym zestawieniu.

- Pandemia koronawirusa okazała się prawdziwym sprawdzianem dla opracowanych przez firmy strategii zrównoważonego rozwoju. Jesteśmy dumni, że Provident Polska zdał go zarówno jako pożyczkodawca, organizacja funkcjonująca obok lokalnych społeczności jak i pracodawca – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Dyrektor ds. Corporate Affairs i Członek Zarządu Provident Polska. – Priorytetem oczywiście stały się dla nas tematy związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, oraz wsparcie naszych pracowników w okresie pracy zdalnej – dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Od początku pandemii Provident wdrożył wiele inicjatyw wszechstronnie dotyczących fizycznego i psychicznego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Na poziomie globalnym wdrożono Care Plan, w ramach którego pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony, a ich miejsca pracy zostały przystosowane do reżimu sanitarnego. Stworzono specjalną infolinię, gdzie pracownicy mogli otrzymać pomoc psychologiczną oraz wsparcie w trudnościach związanych z epidemią, a także w  wyzwaniach jakie stawia praca zdalna. Ponadto, w styczniu miał miejsce Tydzień Zdrowia Psychicznego, podczas którego pracownicy mogli dowiedzieć się jak lepiej dbać o swój psychiczny i emocjonalny dobrostan.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019  otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa