Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
25 cze 2021, 10:30

Provident z Nagrodą Gospodarczą ZPP dla Firmy Odpowiedzialnej Społecznie

Provident Polska został wyróżniony Nagrodą Związku Przedsiębiorców i Pracodawców (ZPP) dla Firmy Odpowiedzialnej Społecznie. Przyznający nagrodę docenili działalność firmy na rzecz edukacji finansowej oraz program wolontariacki Tak! Pomagam.

Nagroda Gospodarcza ZPP to wyróżnienie za wybitne osiągnięcia w zakresie przedsiębiorczości oraz jej wspierania. Provident Polska, lider rynku pożyczkowego i pierwsza w Polsce firma z tego sektora przygotowująca cykliczny raport CSR, został wyróżniony w kategorii Firma Odpowiedzialna Społecznie.

- W Providencie zdajemy sobie sprawę, że aby osiągnąć odpowiednie cele związane ze zrównoważonym rozwojem nie wystarczą spontaniczne i jednorazowe akcje, ale konieczne są zaplanowane i długookresowe działania. Dlatego też odpowiedzialność społeczna jest wpisana w strategię naszej firmy – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Dyrektor ds. Corporate Affairs i Członek Zarządu w Provident Polska. – Nagroda Gospodarcza ZPP niezwykle nas cieszy. To dla nas nie tylko ważne wyróżnienie, ale także potwierdzenie, że obraliśmy dobry kierunek, a nasze inicjatywy przynoszą wymierne korzyści. – dodaje.

Provident Polska od wielu lat prowadzi projekty z zakresu edukacji finansowej, zwiększając świadomość na temat odpowiedzialnych zachowań na rynku finansowym, a także wspiera lokalne społeczności. W procesie decyzyjnym, które inicjatywy warto wesprzeć, czynny udział biorą pracownicy i doradcy. W firmie działa jeden z najstarszych w Polsce programów wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, w ramach którego pracownicy i doradcy Providenta, przy wsparciu firmy, wprowadzają w życie własne projekty na rzecz społeczności lokalnych. Dzięki grantom przyznawanym w ramach programu wolontariusze angażują się w działania na rzecz najmłodszych, wspierając szkoły i domy dziecka, oraz realizują projekty związane z ochroną środowiska naturalnego. Na realizację pomysłów wolontariackich Provident przekazał już ponad 2 mln złotych, a w pomaganie angażują się zarówno pracownicy, w tym zarząd, jak i doradcy klienta. Także w tym roku, mimo pandemii odbędzie się kolejna, 28. edycja Tak! Pomagam, tym razem pod hasłem less waste i troski o ekologię. Wolontariusze będą sadzić krzewy i drzewa, sprzątać tereny zielone oraz wspierać schroniska dla zwierząt.  

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019  otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa