Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
22 lip 2021, 09:20

Rekordowa liczba 800 tys. beneficjentów otrzyma pomoc od wolontariuszy z Providenta

Rada Tak! Pomagam

Rada programu Tak! Pomagam, skupiającego wolontariackie inicjatywy pracowników Providenta, wybrała 29 najlepszych projektów do jej tegorocznej edycji. Weźmie w niej udział 275 wolontariuszy, którzy zrealizują własne pomysły związane z ochroną środowiska i wsparciem dla lokalnych społeczności. W tym roku działania będą miały rekordowy zasięg, bowiem obejmą niemal 800 tys. beneficjentów.

Rada programu Tak! Pomagam, integrującego pracowników Providenta wokół inicjatyw wolontariackich, wybrała 29 projektów, które jej zdaniem najlepiej wpisują się w potrzeby lokalnych społeczności, poprawiając jakość ich życia oraz estetykę najbliższego otoczenia. W tegorocznej, już 28. edycji programu, firma przeznaczy blisko 75 tys. zł na projekty zgłoszone przez pracowników. Aż 275 wolontariuszy – pracowników i doradców klienta - przepracuje 1350 godzin i pomoże rekordowej liczbie niemal 800 tys. beneficjentów.

„Uczestniczyłam w pracach Rady Programowej Tak! Pomagam po raz pierwszy i było to dla mnie fantastyczne doświadczenie. Szczerze wierzę, że każdy człowiek ma moc zmieniania świata na lepsze, a wolontariusze z Providenta wcielają to po prostu w życie. Projekty zgłoszone do konkursu są super, a ja czuję że rozpiera mnie pozytywna energia.” – powiedziała po obradach Prof. Aldona Glińska-Neweś z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W tym roku wolontariusze Providenta m.in. posprzątają tereny Lasu Łagiewnickiego, w którym odbywa się coroczny bieg charytatywny Provident Run. Uporządkowany zostanie również Las Lindego w Warszawie. Mieszkańcy Zawiercia zyskają tężnię solankową, dzięki której osoby ceniące aktywny relaks połączony z dbaniem o zdrowie będą mogły skorzystać ze skutecznej profilaktyki chorób układu krążenia i układu oddechowego.

Tegoroczne projekty będą miały również silny wymiar środowiskowy - wolontariusze zadbają o lemury z warszawskiego ZOO, zaś w sąsiedztwie biura głównego przygotują 12 hoteli dla owadów oraz wykonają budki dla kotów wolnożyjących. Pomoc otrzymają również schroniska dla zwierząt, przedszkola, szkoły i domy opieki społecznej.

- Pomimo pandemii nasi pracownicy i doradcy klienta z entuzjazmem angażują się w projekty wolontariackie realizowane w reżimie sanitarnym. Widzą w nich okazję zarówno do pomocy i wsparcia lokalnych społeczności, z którymi stykają się na co dzień, jak również formę integracji. Provident wspiera ich aktywność i zaangażowanie poprzez takie projekty grantowe jak Tak! Pomagam, dzięki którym mogą przekuć swoje pomysły w praktyczne projekty, które mają wymiar zarówno czysto ludzki jak i ekologiczny. W ten sposób realizujemy również Cele Zrównoważonego Rozwoju przyjęte przez ONZ, zwłaszcza te dotyczące zmniejszania nierówności społecznych oraz działań na rzecz klimatu - podkreśla Agnieszka Krajnik, koordynatorka wolontariatu pracowniczego w Provident Polska.

W skład Rady Programowej Tak! Pomagam wchodzą wolontariusze, w tym Konrad Piecuch, doradca klienta, a także Agnieszka Lissowska-Lewkowicz – Prezeska Centrum Wolontariatu oraz prof. Aldona Glińska-Neweś z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a także – w ramach notowań równoległych – na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa