Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
22 paź 2021, 10:00

Provident ze Złotym Laurem dla Odpowiedzialnego Pracodawcy

Provident Polska został laureatem plebiscytu „Super Biznesu” organizowanego przez redakcję Super Expressu. Złoty Laur w kategorii Odpowiedzialny Pracodawca otrzymał m.in. za działania na rzecz zdrowia pracowników prowadzone w trakcie pandemii.

Kapituła plebiscytu Złoty Laur „Super Biznesu” wyróżnia firmy działające z korzyścią dla polskiej gospodarki, uwzględniające interesy społeczne i działające na rzecz lokalnych społeczności. W ciągu ostatnich miesięcy odpowiedzialna podstawa przedsiębiorstw okazała się niezwykle istotna, a na pierwszy plan wysunęły się działania prowadzone na rzecz pracowników. W warunkach pracy zdalnej coraz większe znaczenie zdobywały aktywności integrujące zespoły oraz nakierowane na psychiczne i fizyczne zdrowie pracowników.

Provident, nagrodzony w kategorii „Odpowiedzialny Pracodawca”, w trakcie pandemii prowadził wiele inicjatyw dotyczących fizycznego i psychicznego bezpieczeństwa w miejscu pracy. Na poziomie globalnym wdrożono Care Plan, w ramach którego pracownicy zostali wyposażeni w środki ochrony, a ich miejsca pracy zostały przystosowane do reżimu sanitarnego. Stworzono specjalną infolinię zapewniającą pomoc psychologiczną oraz wsparcie w trudnościach związanych z epidemią oraz pracą zdalną. Zadbano także o stworzenie platform służących integracji pracowników. Dla rodziców dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym powołano „Rodzicielską Grupę Mocy”. Zorganizowano także wirtualne spotkania przy kawie, w czasie których pracownicy rozmawiali nie o biznesie, ale o swoich pasjach.

- Troska o pracowników jest wpisana w DNA i strategię naszej firmy, a działania na rzecz pracowników podejmujemy od wielu lat. Provident to firma w której dobrze się pracuje. Średni staż pracy to aż 9 lat! – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Czlonek Zarządu w Provident Polska, Dyrektor ds. Corporate Affairs. - Pandemia koronawirusa zweryfikowała, co bycie odpowiedzialnym pracodawcą oznacza w szczególnie trudnych momentach. Nowe, zmienne warunki sprawiały, że wciąż musieliśmy dostosowywać nasze działania na rzecz pracowników do ich aktualnych potrzeb. Na początkowym etapie epidemii kluczowa była troska o zdrowie i bezpieczeństwo fizyczne. Im dłużej żyliśmy w izolacji i niepewności, tym bardziej istotne stały się kwestie związane z naszym psychicznym dobrostanem. Ważnym elementem było także kontynuowanie dotychczasowych programów, jak wolontariat pracowniczy – dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Provident jako jedna z niewielu organizacji oferuje swoim pracownikom dzień wolny na wolontariat, cieszący się dużą popularnością wśród pracowników. W ciągu 25 letniej działalności firmy w Polsce odbyło się 28 edycji programu wolontariatu pracowniczego Tak! Pomagam, a firmowi wolontariusze zrealizowali blisko 500 projektów.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa