Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
26 paź 2021, 10:00

Provident z Dotlenieni.org posadził las na Warmii

23 października Provident Polska w ramach współpracy ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, który aktywizuje biznes do działań na rzecz ekologii oraz wysokiej jakości powietrza. Rezultatem wspólnej akcji jest 40 tys. nowych drzew posadzonych na terenie nadleśnictwa Wipsowo. Tlen, który docelowo dostarczy młody las to równowartość potrzeb 20 tys. osób.

Lider rynku pożyczkowego aktywnie angażuje się w działania ekologiczne, minimalizując wpływ swojej organizacji na środowisko naturalne oraz racjonalnie gospodarując zasobami. Provident od lat wspiera ekologiczne projekty realizowane w ramach wolontariatu pracowniczego, a poprzez nowy, wewnętrzny program „less waste” promuje wśród swoich pracowników postawy zgodne z założeniami gospodarki obiegu zamkniętego.

Bez zieleni ani rusz

Upalne lato, szczególnie uciążliwe w zabudowie miejskiej pozbawionej zieleni, sprawia, że coraz bardziej doceniamy obecność drzew w naszym najbliższym otoczeniu. Rośliny nie tylko produkują tlen oraz pochłaniają i neutralizują substancje toksyczne. Drzewa regulują obieg wody w przyrodzie, ponadto zmniejszają zagrożenie powodziami i łagodzą skutki suszy. Odpowiednie rozmieszczenie drzew w przestrzeni miejskiej pozwala obniżyć temperaturę powietrza nawet o 8 stopni.

Start-up społeczny Dotlenieni.org nie tylko edukuje o wymienionych korzyściach związanych z obecnością zieleni w przestrzeni publicznej, ale także, wspólnie z biznesem organizuje nasadzenia drzew w miejscach, w których szczególnie brakuje roślinności.

- 23 października posadziliśmy las wspólnie z Providentem – firmą, która doskonale rozumie, jak ważna jest ekologia i społeczna odpowiedzialność biznesu. Nasz las to 40 tys. drzew na Warmii, które wyprodukują 5600 kg tlenu w ciągu doby. To odpowiada zapotrzebowaniu ok. 20 tys. osób. Nowy las pochłonie niemal 30 ton CO2 rocznie – informuje Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org. – Cieszymy się, że przedstawiciele biznesu angażują się w działania naszej organizacji. Tylko współpracując razem i wspierając się wzajemnie, jesteśmy w stanie osiągnąć efekt skali i realnie wpłynąć na poprawę jakości środowiska naturalnego w Polsce – dodaje.

Ekologia wpisana w strategię

Współpraca Providenta z Dotlenieni.org to naturalna konsekwencja dotychczasowych działań prowadzonych przez firmę. Lider rynku pożyczkowego jako firma odpowiedzialna społecznie, od lat wprowadza rozwiązania na rzecz środowiska naturalnego. Przykładem są liczne akcje wolontariatu pracowniczego w ramach programu Tak! Pomagam, a także tegoroczna akcja wewnętrzna „less waste”, czyli cykl 10 ekologicznych wyzwań połączonych z poradami i wskazówkami, dzięki którym pracownicy mogą wprowadzać zasady gospodarki cyrkularnej w codziennym życiu.

Współpraca z Dotlenieni.org to dla nas kolejny ważny krok w działaniach środowiskowych, który wpisuje się w realizację celów zrównoważonego rozwoju uchwalonych przez ONZ – podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Cieszymy się, że możemy wszechstronnie działać na rzecz poprawy środowiska naturalnego i jakości życia społeczności lokalnych. Służą temu zarówno wspólne akcje, jak sadzenie drzew z Dotlenieni.org, jak też inicjatywy realizowane w ramach programu wolontariackiego Tak! Pomagam. W tym roku wolontariusze Providenta m.in. posprzątali tereny Lasu Łagiewnickiego oraz Lasu Lindego w Warszawie – dodaje Agnieszka Krajnik.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa