Komunikaty prasowe

Akcje marketingowe i promocje
29 lis 2021, 09:00

Provident z nową kampanią reklamową ma plan na świąteczną radość w zimowej atmosferze

Lider rynku pożyczkowego startuje z kolejną, świąteczną odsłoną swojej kampanii opartej na popularnym przeboju z 2000 roku. Spoty pokazują, jak zapewnić zimową aurę i śnieg podczas zbliżających się świąt.

Nowe spoty przedstawiają historię o świątecznym planie pewnego taty. Jego celem jest spełnienie marzeń dziecka o śnieżnej Gwiazdce. Bohater, przywożąc choinkę w mokry i deszczowy grudniowy wieczór, wpada na genialną myśl. Wtórują mu w tym pomyśle trzej Mikołajowie – ekscentryczni muzycy znani z poprzednich odsłon kampanii – stłoczeni na tylnym siedzeniu małego autka. Zespół trzech Mikołajów to wizualizacja wewnętrznego głosu bohatera, ale jednocześnie to również symbol pomocy i wsparcia w realizacji planu. Planem jest zakup armatki do naśnieżania i zrealizowanie marzenia dziecka o białych świętach. Synek bohatera jest zachwycony i wspólnie z tatą oraz Mikołajami szaleje na śniegu.

- Główne przesłanie piosenki wyśpiewanej przez naszych Mikołajów: „Tyle serca oddajesz, jeszcze więcej dostajesz” podkreśla, że od materialnej strony świątecznych przygotowań ważniejsze jest obdarowanie się nawzajem dobrymi emocjami. W świątecznym spocie jeszcze mocniej chcieliśmy zaakcentować strategię marki, w której liczą się nie tyle przedmioty, które możesz kupić dzięki pożyczce, co uczucia, jakie wywołujesz u najbliższych - mówi Marcin Nowak, dyrektor kreatywny agencji MullenLowe Warsaw.

Święta to magiczny czas, dlatego zdecydowaliśmy się pokazać w naszej najnowszej reklamie magię realizacji marzeń dziecka przez rodzica. Doskonale wiemy, że sprawianie radości bliskim i rodzinna atmosfera podczas świąt jest ważna dla naszych Klientów, a my ich w tym wspieramy. Najskrytsze plany, nawet te o białych świętach zrealizują z pożyczką Provident. – podkreśla Katarzyna Szerling, Członek Zarządu Provident Polska, Dyrektor Marketingu

Działania reklamowe obejmują telewizję oraz internet (VOD, display). Kreacją, strategią i przygotowaniem kampanii zajęła się agencja Mullenlowe Warsaw, za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy OMD. Spoty w wersji 15- i 30-sekundowej wyprodukowało studio F1LM, a wyreżyserował je duet Państwo Rodzeństwo.  

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa