Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
23 gru 2021, 10:30

Wolontariusze Providenta przepracowali 1350 godzin na rzecz 780 tys. beneficjentów

Wolontariusze działający w ramach programu Tak! Pomagam Provident Polska przez cały rok angażują się w pomaganie potrzebującym. Tradycyjnie to grudzień, ze względu na akcje przedświąteczne, jest najbardziej intensywnym miesiącem. Teraz nadszedł czas podsumowania tegorocznych projektów.

Tegoroczna, 28. odsłona programu wolontariackiego Tak! Pomagam poświęcona została kwestiom związanym z ekologią. W sumie, przy wsparciu Provident Polska, wolontariusze zrealizowali 29 zgłoszonych przez siebie projektów. W ramach inicjatyw przepracowali 1350 godzin i pomogli blisko 780 000 beneficjentom.

Pomimo pandemii, odbyły się inicjatywy podejmowane w poprzednich latach. Należy do nich prowadzona od 19 lat wewnętrzna akcja Listy do Provi Mikołaja. Pracownicy i Doradcy Providenta kupują prezenty dla dzieci i młodzieży z domów dziecka i świetlic środowiskowych. W tym roku ufundowali 116 upominków, a wsparcie otrzymały mi.in. Panda w Kozienicach, Dom Dziecka w Nagłowicach, Świetlica Złotokłos i Ognisko Okęcie.

W 2021 roku kontynuowano także współpracę z Fundacją Zaczytani.org, z którą Provident Polska otwiera biblioteki dla pacjentów oddziałów pediatrycznych. W tym roku przekazano ponad 1000 Zaczytanych prezentów mikołajkowych. Niespodzianki zostały spakowane  i dostarczone do placówek w Warszawie, Łodzi, Katowicach i Ostrowcu Św. m.in. Szpitala Pediatrycznego w Warszawie, Szpitala Bielańskiego, Hospicjum Cordis w Katowicach, Rodzinnego Domu Dziecka i Domu Samotnej Matki w Łodzi i Domu Dziecka w Ostrowcu Św.

- Cieszymy się, ze współpraca z Fundacją Zaczytani.org jest tak owocna. Do końca tego roku planujemy otworzyć już 50. wspólną bibliotekę – zauważa Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Chętnie angażujemy się także w nowe inicjatywy, jak akcja mikołajkowa Pulsu Biznesu. Dzięki naszemu wsparciu upominki otrzymały dzieci z Centrum Zdrowia Dziecka – dodaje Agnieszka Krajnik.

Provident Polska drugi rok z rzędu wspiera także medyków. W 2020 i 2021 roku w ramach pomocy dla 17 szpitali, przekazano  ponad 200 tys. zł oraz używane meble i materiały biurowe.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa