Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
02 lut 2022, 10:00

Provident z nagrodą Global Green Business za posadzenie 40 tys. drzew

Wręczenie nagrody. Na zdjęciu Agnieszka Krajnik, Marek Kołkowski i Jacek Zięba.

W uznaniu proekologicznych aktywności Providenta, start-up społeczny Dotlenieni.org uhonorował firmę nagrodą Global Green Business. Otrzymują ją firmy, które zasadziły w ubiegłym roku minimum 1 tys. drzew. Provident przekroczył ten wymóg 40-krotnie - w 2021 r. podczas akcji ekologiczno-edukacyjnej posadzono 40 tys. drzew na terenie Nadleśnictwa Wipsowo.

Współpraca z Dotlenieni.org to kolejna z proekologicznych aktywności Providenta. Podczas akcji edukacyjno-ekologicznej sadzenia drzew zorganizowanej w 2021 r. na terenie Nadleśnictwa Wipsowo Provident zaangażował do akcji również miejscową społeczność, w tym młodzież szkolną.

Dotlenieni.org uhonorowali akcję Providenta nagrodą Global Green Business, przyznawaną firmom, które zasadziły co najmniej 1 tys. drzew. w 2021 r. Provident przekroczył ten limit 40-krotnie, bowiem podczas akcji posadzono ponad 40 tys. drzew. Las, który powstanie z zasadzonych drzew będzie produkować tlen, oczyszczać powietrze ze spalin, a także wzbogacać bioróżnorodność miejscowych ekosystemów.

Global Green Business to nowa inicjatywa Dotlenionych. Jest to nagroda przyznawana firmom – zarówno działającym w Polsce, jak i poza granicami kraju – które w poprzednim roku zasadziły minimum 1 tys. drzew. Chcemy poprzez tę nagrodę łączyć ludzi, którzy działają na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego. Celem jest również stworzenie grupy instytucji, dla których ekologia jest ważna. Każda firma, która otrzyma nagrodę Global Green Business, zostanie zaproszona na nasze coroczne spotkanie „Networking na rzecz planety", dostanie również możliwość zaprezentowania się w „Zielonym Raporcie" - podsumowuje Marek Kołkowski, CEO Dotlenieni.org.

Nagroda Global Green Business jest nie tylko wyróżnieniem. Docelowo będzie ona próbą stworzenia awangardy firm, które strategicznie i długofalowo podchodzą do działań na rzecz poprawy jakości środowiska naturalnego.

- Nagroda Global Green Business, którą otrzymaliśmy od Dotlenieni.org to dla nas wyjątkowe wyróżnienie. Jesteśmy dumni, że zaangażowanie naszych pracowników i ich dbałość o naturę i planetę znajduje uznanie organizacji ekologicznych. To dowodzi, że działania Providenta mają realny, prośrodowiskowy wymiar – podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator ds. Społecznej Odpowiedzialności Przedsiębiorstwa w Provident Polska. – Akcja sadzenia drzew w naturalny sposób wpisała się w zeszłoroczną odsłonę naszego programu wolontariackiego Tak! Pomagam, który był poświęcony ekologii – dodaje.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje Raport Zrównoważonego Rozwoju. W 2021 roku firma zaprezentowała czwarty Raport, w którym podsumowane zostały działania w latach 2019-2020. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019  Provident otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa