Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
16 maj 2022, 09:00

Provident Polska zaprasza ukraińskich studentów na wakacyjne płatne praktyki

Provident Polska rozpoczął rekrutację studentów do programu praktyk „One Level Up”. Na uczestników czekają dwumiesięczne płatne praktyki. Studenci zdobędą doświadczenie, realizując projekty i konkretne zadania pod opieką ekspertów. Beneficjentami tegorocznej edycji programu będą studentki i studenci ukraińscy.

Rozpoczął się nabór do programu wakacyjnych płatnych praktyk Provident Polska – „One Level Up”. W ciągu dwóch letnich miesięcy – lipca i sierpnia – studenci i studentki będą mieli okazję poznać zasady funkcjonowania dużej firmy z branży finansowej, skorzystać z oferty szkoleń i warsztatów, oraz zdobyć cenne doświadczenie, które wzbogaci ich CV. W tym roku oferta praktyk została skierowana do studentów i studentek z Ukrainy, posługujących się językiem polskim w mowie i w piśmie w stopniu komunikatywnym.

Jako Provident Polska już od kilkunastu lat wspieramy młodych ludzi w ich pierwszych krokach na rynku pracy, oferując możliwość letnich praktyk w Programie „One Level UP”. W obliczu aktualnej sytuacji geopolitycznej, postanowiliśmy zaoferować wsparcie dla młodzieży z kraju objętego wojną. Chcemy, żeby to trudne doświadczenie nie przekreśliło szansy na rozwój zawodowy młodych ludzi, dlatego postanowiliśmy, że tegorocznymi beneficjentami programu będą studentki i studenci ukraińscy. – mówi Małgorzata Skibińska, Dyrektor Departamentu Personalnego w Provident Polska.

Uczestnicy programu „One Level Up” będą mogli zdobyć doświadczenie w wybranych biurach i departamentach firmy, z takich obszarów jak m.in.: prawo, rozwój biznesu, zapobieganie stratom, zarządzanie informacją, rozwój produktów, IT security, rozwój sprzedaży czy zarządzanie wynikiem. W poszczególnych departamentach zaplanowane jest wdrożenie, praktykanci dostaną rzetelny feedback w trakcie i na zakończenie praktyk. Każdy z uczestników zostanie otoczony opieką mentora, który wprowadzi go w szczegóły pracy oraz czekających na praktykantów ambitnych i interesujących zadań. Studenci będą mieli także szansę na udział w szkoleniach i warsztatach, a wśród aktywności przewidziane są m.in. konsultacje CV dla każdego i przygotowanie do rozmów rekrutacyjnych w przyszłości.

- Letnie praktyki to także okazja do poznania rówieśników, którzy zamierzają rozwijać się w tej samej branży i mają podobne ambicje. W Providencie zawsze stawiamy na relacje, dlatego chcemy zadbać również o dobrą integrację wszystkich praktykantów. Jesteśmy pewni, że wspólne projekty, w tym o charakterze społecznym, pozwolą młodym ludziom spędzić nie tylko pracowite, ale także inspirujące i pełne pozytywnych doświadczeń wakacje – podkreśla Małgorzata Skibińska.

Praktyki będą odbywały się w trybie hybrydowym, a studenci otrzymają służbowy laptop, telefon komórkowy i Welcome Box – zestaw zawierający informacje, narzędzia i gadżety, które znacząco ułatwią i umilą im pracę w Providencie. Będą także objęci opieką medyczną.

Rekrutacja

Do programu „One Level Up” mogą się zgłaszać ukraińscy studenci, którzy znają język polski w stopniu komunikatywnym. W trakcie procesu rekrutacyjnego będą także brane pod uwagę kompetencje miękkie, między innymi: umiejętność pracy w zespole, kreatywność, myślenie analityczne i zaangażowanie. Mile widziane będzie też doświadczenie w pracy na rzecz społeczności lokalnych i wolontariat.

Rekrutacja prowadzona jest na stanowisko praktykanta (przewidziano 20 miejsc)  w 14 obszarach działania firmy:

 • Biuro Rozwoju Biznesu
 • Departament Zapobiegania Stratom
 • Biuro Rozwoju Produktów
 • Departament Prawny / BBI
 • Biuro Zarządzania Informacją, MI / DWH
 • Departament Personalny
 • Global IT Security
 • Departament Finansowy
 • Departament Finansów Komercyjnych (Zarządzania Informacją)
 • Global IT (Zespół Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji)
 • Departament Wynagrodzeń i Świadczeń Dodatkowych / C&B
 • IT Service Delivery
 • Departament Rozwoju Sprzedaży i Zarządzania Wynikiem (SSP)
 • Administracja

Ogłoszenia o rekrutacji ukazały się na największych portalach z ogłoszeniami o pracę, między innymi na pracuj.pl.

Szczegółowe informacje o programie „One Level Up” można znaleźć na stronie https://providentpolska.pl/kariera/dla-studentow/, a aplikacje na Pracuj.pl.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa