Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
01 cze 2022, 09:00

Provident Polska z ósmym Listkiem CSR tygodnika POLITYKA

Provident Polska po raz kolejny został wyróżniony Listkiem CSR, prestiżową nagrodą tygodnika POLITYKA, przyznawaną firmom najbardziej zaangażowanym społecznie. W tym roku ze względu na wojnę toczącą się w Ukrainie, twórcy postanowili szczególny nacisk położyć na zaangażowanie firm na rzecz Ukrainy. Ocenie poddano także działania przedsiębiorstw z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ESG.

W tym roku Listki CSR przyznano po raz jedenasty. Lider rynku pożyczkowego Provident Polska laureatem nagrody został już po raz ósmy. W tegorocznej odsłonie działania firmy zostały wyróżnione Srebrnym Listkiem, którym nagradzane są przedsiębiorstwa deklarujące w swojej codziennej działalności operacyjnej uwzględnianie wszystkich kluczowych rozwiązań normy ISO 26000 oraz korzystające z najlepszych lokalnych i globalnych praktyk. Laureaci Srebrnego Listka informują o wynikach swoich działań w raportach niefinansowych.

- Tygodnik POLITYKA wspólnie z firmą doradczą Deloitte oraz Forum Odpowiedzialnego Biznesu, po raz kolejny docenił nasze działania z zakresu zrównoważonego rozwoju oraz ESG. Nagroda jest dla nas nie tylko wielkim wyróżnieniem, ale także potwierdzeniem, że nasze doświadczenie i strategia sustainability pozwalają nam odpowiadać na potrzeby zarówno naszych pracowników, społeczności lokalnych jak i innych interesariuszy. – podkreśla Patrycja Rogowska-Tomaszycka, Dyrektor ds. Corporate Affairs i Członek Zarządu Provident Polska. – W tym  szczególnym dla Providenta roku, związanym z 25-leciem działalności w Polsce, rozpoczęliśmy wyjątkowy projekt, w którego realizacji niezwykle ważne okazało się doświadczenie w prowadzeniu wolontariatu pracowniczego. „Dom Matki” jest miejscem, w którym mamy z dziećmi, w tym te pochodzące z Ukrainy, mogą nie tylko znaleźć bezpieczne schronienie, ale również otrzymać pomoc psychologiczną oraz zawodową – dodaje Patrycja Rogowska-Tomaszycka.

Provident Polska jest jedyną na rynku firmą pożyczkową, która przygotowuje regularnie raport CSR. W ciągu ostatniego roku firma kontynuowała swoje wcześniejsze inicjatywy z zakresu zrównoważonego rozwoju takie jak współpraca z Fundacją Zaczytani.org, program wolontariacki „Tak! Pomagam”, w ramach którego wolontariuszom przysługuje w roku jeden dodatkowy, płatny dzień wolnego na realizację projektów społecznych czy charytatywny bieg Provident RUN. Jednocześnie Provident zainicjował nowe projekty, jak „Dom Matki” czy współpraca ze start-upem społecznym Dotlenieni.org, która zaowocowała posadzeniem lasu na Warmii.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa