Komunikaty prasowe

Nagrody i wyróżnienia
10 cze 2022, 10:45

Provident Polska pomaga od 25 lat

Centrum Wolontariatu uhonorowało Provident Polska za „25 lat nieustających działań wolontariackich w Polsce”. Nagrodzona firma w tym roku obchodzi 25-lecie działalności w Polsce.

Lider rynku pożyczkowego od początku działalności w Polsce prowadzi działania wolontariackie, w które angażują się pracownicy Providenta oraz współpracujący z firmą Doradcy Klienta. Na początku Provident realizował program Trampolina, w ramach którego przekazywał szkołom sprzęt sportowy. Od 2006 r. w firmie działa inicjatywa Tak! Pomagam – program wolontariatu pracowniczego, a od 2017 r. Wolontariuszom przysługuje jeden płatny wolny dzień na realizację projektów społecznych. To zaangażowanie docenił wieloletni partner merytoryczny programu - Centrum Wolontariatu - przyznając Provident Polska specjalną nagrodę.

- W tym roku Provident obchodzi ćwierćwiecze swojej działalności. Działalności nie tylko biznesowej, ale i społecznej. I tę drugą postanowiliśmy symbolicznie uhonorować. Jako Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu wspierające społeczną odpowiedzialność biznesu i wolontariat pracowniczy bardzo cenimy sobie współpracę z firmą oraz z jej wolontariuszami – mówi Agnieszka Lissowska-Lewkowicz, Prezes Centrum Wolontariatu. - To co warte podkreślenia, wyróżnienia i nagrodzenia to nie tylko sam fakt bogatej tradycji działań społecznych i umożliwienia pracownikom i doradcom podejmowania różnych działań, to nie tylko profesjonalny program grantowy, cieszący się olbrzymim zainteresowaniem, ale to również, a może nawet przede wszystkim, stworzenie środowiska pracy, którego wolontariat jest naturalną częścią. Firmowi wolontariusze docierają z pomocą do wielu miejsc w całym kraju. Ich pomysły na wolontariat pokazują znajomość potrzeb lokalnych i odwagę do pójścia często w miejsca trudne i wymagające. Bardzo się cieszymy z tego jubileuszu i życzymy kolejnych lat satysfakcji i rozwoju na polu wolontariatu pracowniczego! - dodaje Agnieszka Lissowska-Lewkowicz.

W ramach programu Tak! Pomagam, wolontariusze realizują projekty własnego pomysłu. Na początku każdej edycji Rada programu wybiera i nagradza grantami inicjatywy najlepiej wpisujące się w potrzeby lokalnych społeczności, poprawiające jakość ich życia oraz estetykę najbliższego otoczenia. Program dynamicznie się rozwija, a wolontariusze Providenta współpracują ze szkołami, przedszkolami, Warsztatami Terapii Zajęciowej, hospicjami a także schroniskami dla zwierząt.

- Tak! Pomagam to już 28 edycji programu, w ramach których Provident  przekazał ponad 2 mln złotych na realizację ponad 700 projektów społecznych w całej Polsce. Przede wszystkim jednak to radość beneficjentów i satysfakcja wolontariuszy - podkreśla Agnieszka Krajnik, Koordynator Programu Tak! Pomagam – W tym roku, z okazji 25-lecia działalności Provident Polska, zrealizowaliśmy niezwykły projekt - “Dom Matki”, placówkę w której przebywają mamy z dziećmi, które uciekły z Ukrainy. Docelowo ośrodek będzie służył samotnym mamom w trudnej sytuacji życiowej. Jestem przekonana, że tak ambitna inicjatywa nie mogłaby się udać bez zaangażowania naszych wolontariuszy, którzy poświęcili trzy tygodnie na remont ośrodka – dodaje Agnieszka Krajnik.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Agnieszka Krajnik

Agnieszka Krajnik

Ekspert ds. Zrównoważonego Rozwoju i Komunikacji Wewnętrznej
Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa