Komunikaty prasowe

Odpowiedzialny biznes
19 sie 2022, 09:15

Agnieszka Kłos-Siddiqui Pełnomocniczką Zarządu Pracodawców RP ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn

Agnieszka Kłos-Siddiqui, Prezeska Zarządu Provident Polska S.A.

Powiększa się grono ekspertów i doradców w Pracodawcach RP. Dziś, wzorem wielu światowych firm i korporacji, Prezes Pracodawców RP Rafał Baniak powołał Pełnomocnika Zarządu ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn. Pełnomocnikiem została Prezeska Zarządu Provident Polska S. A. Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Powołanie Pełnomocnika ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn jest niezwykle ważnie i pożądane z punktu widzenia przeciwdziałania dyskryminacji i promowania równości. Agnieszka Kłos-Siddiqui ma między innymi odpowiadać za szerzenie wiedzy i promowanie równości wśród przedsiębiorców działających na polskim rynku pracy.

Objęcie funkcji Pełnomocnika ds. równego traktowania kobiet i mężczyzn w Pracodawcach RP postrzegam nie tylko jako zaszczyt, ale także szansę, aby jeszcze aktywniej działać na rzecz budowania pozycji kobiet w biznesie. Jako Prezeska Providenta, firmy, której połowę zarządu stanowią kobiety, jestem przekonana, że to właśnie równowaga na wszystkich szczeblach pozwala w pełni wykorzystać potencjał drzemiący w zespole, a tym samym prowadzi do powodzenia biznesu – powiedziała Prezeska Provident Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Prezes Pracodawców RP Rafał Baniak podkreślał dotychczasowe osiągnięcia i działalność Pełnomocnik ds. Równego Traktowania Kobiet i Mężczyzn.

Agnieszka Kłos-Siddiqui zarządza firmą, w której ceni się różnorodność. Agnieszka jest wielokrotną uczestniczką webinarów, wywiadów i dyskusji związanych z tematyką równości, wzmacniania i widoczności roli kobiet. Zainaugurowała projekt „Siła Kobiet ”, który ma na celu wzmocnić zaangażowanie kobiet, pomóc w rozwoju ich kariery i inspirować do odwagi i sięgania po więcej – mówi Prezes Pracodawców RP Rafał Baniak

Agnieszka Kłos-Siddiqui - Przewodnicząca Platformy Pracodawców RP "Kierunek-Kobieta Biznesu", Prezeska Zarządu Provident Polska S.A.

Pracę w Provident Polska S.A. rozpoczęła w 2007 r. Od 2016 r. była Członkiem Zarządu w Provident Polska S.A. i zajmowała stanowisko Dyrektora Sprzedaży i Obsługi Klienta. Wcześniej Agnieszka pracowała na stanowisku Dyrektora ds. Rozwoju Biznesu, a także była Dyrektorem Departamentu Finansów. Zanim dołączyła do Provident Polska S.A. swoje doświadczenie zawodowe zdobywała w firmie Ernst & Young Audit Sp. z o.o., z którą była związana przez ponad 8 lat i w angielskiej firmie Greig Middleton zajmującej się doradztwem i usługami maklerskimi. Jest absolwentką Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, posiada kompetencje biegłego rewidenta i FCCA. Prezesem Provident Polska S.A. jest od stycznia 2018 roku. Objęła to stanowisko, jako pierwsza kobieta i pierwsza Polka.

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa