Komunikaty prasowe

Informacje biznesowe
05 wrz 2022, 13:45

Patrycja Rogowska-Tomaszycka odchodzi ze stanowiska Członka Zarządu ds. Korporacyjnych w Provident Polska

Po ponad 10 latach ze stanowiska Członka Zarządu ds. Korporacyjnych w Provident Polska odchodzi Patrycja Rogowska-Tomaszycka. W organizacji pozostanie do listopada br. aby następnie skupić się na prowadzeniu nowego projektu biznesowego.

Gdy dołączyłam do Spółki w 2012r. otrzymałam ambitne zadanie stworzenia od zera pionu korporacyjnego, który będzie łączył cztery obszary: public relations, public affairs, CSR oraz komunikację wewnętrzną. Mam pełne przekonanie, że ten pion dzisiaj to chluba firmy. Odchodzę zatem z przekonaniem, że Spółka zostaje w dobrych rękach, gotowa podołać każdemu wyzwaniu, a Provident pozostaje niekwestionowanym liderem rynku pożyczkowego w Polsce – mówi Rogowska-Tomaszycka. Zarząd Grupy IPF poprosił, abym mimo decyzji o odejściu, nadal wspierała firmę jako zewnętrzny doradca. Przyjęłam tę propozycję – dodaje.

Rogowska-Tomaszycka zanim dołączyła do Provident Polska, do 2012r. pracowała w Departamencie Prawnym Konfederacji Lewiatan, gdzie odpowiadała za prowadzenie projektów legislacyjnych m.in. dla branży finansowej, tytoniowej oraz medialnej.

W związku z powyższą zmianą, od listopada 2022r. jej obowiązki w Providencie przejmie Mikołaj Wójcik, który w nowej roli Dyrektora Departamentu Corporate Affairs będzie raportował bezpośrednio do Prezesa spółki Agnieszki Kłos Siddiqui.

************

Provident Polska SA jest częścią grupy finansowej International Personal Finance (IPF) notowanej na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. IPF działa w 11 krajach na całym świecie. W Polsce Provident działa od 1997 roku i jest największą firmą na rynku pozabankowych pożyczek gotówkowych. Prezesem zarządu jest Agnieszka Kłos-Siddiqui.

Provident Polska jest firmą multikanałową i multiproduktową - dociera do wszystkich grup klientów i oferuje szereg produktów: pożyczkę konsumencką dostępną w wariantach online, z obsługą domową lub samodzielną spłatą, a także pożyczkę dla firm.

Jednym z filarów strategii biznesowej Providenta jest odpowiedzialne pożyczanie. W 2021 roku Provident zaprezentował czwarty raport społeczny, w którym podsumowane zostały działania firmy w latach 2019-2020 Provident jest jedyną firmą pożyczkową, która przygotowuje raport CSR. Za lata 2014, 2015 oraz 2017, 2018 i 2019 otrzymał tytuł „Etyczna Firma” przyznawany przez redakcję dziennika „Puls Biznesu”, a w roku 2020 tytuł Super Etycznej Firmy. W 2015 roku, będąc jednym z największych reklamodawców sektora finansowego, Provident został sygnatariuszem Rady Reklamy. Firma dziewięciokrotnie została wyróżniona certyfikatem Top Employer (w latach 2013-2021).

Pliki do pobrania

Kontakt dla mediów

Zdjęcie Karolina Łuczak

Karolina Łuczak

Dyrektorka Biura Prasowego i Komunikacji Wewnętrznej, Rzeczniczka Prasowa